Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
A hanyatló Európa jelenlegi vezetői mindent megtesznek a nemzetállamok gyengítéséért.
„Ennek jegyében szervezték meg a polgármesterek globális parlamentjét 2018 októberében Bristolban, amelyen hat kontinensről több mint nyolcvan polgármester vett részt. A konferencia zárásaként született meg a Bristoli nyilatkozat 2018, amelynek legfontosabb üzenete így hangzott: »A világ polgárainak globális kormányzásra van szükségük, amelyben a városok és a nemzetközi hálózatok a nemzetek vezetőivel egyenlő szerepet kapva alakíthatják a globális politikákat.«
December 18-át pedig kinevezték nemzetközi migránsnapnak. Az üzenet egyértelmű és világos. Szó sincs benne a háborús menekültek megsegítéséről, a lényeg a globalizáció egy magasabb szintjének elérése, amelyben a nemzetállamok jelentősége visszaszorul, és az új világrendet globális kormányok alakítják. Nyilvánvalóan az első perctől kezdve ez volt a valódi cél, a migránsokkal és menekültekkel kapcsolatos többértelmű üzenetek pedig a látszatot képviselték.
A hanyatló Európa jelenlegi vezetői maguk is beszálltak ebbe a látszatkeltésbe, és mindent megtesznek a nemzetállamok gyengítéséért. Ilyen kezdeményezések az EU általi határőrizet, a közös költségvetés és a többi, egymást érő ötlet, amelyek a nemzetállamoktól akarnak elvonni hatásköröket, átcsoportosítva azokat Brüsszelnek. A szomorú valóság az, hogy miközben Brüsszel az egyre erőltetettebb centralizációért küzd, senki nem foglalkozik azzal a problémával, hogy az EU gazdasága egyre kevéssé innovatív, az állampolgárok csalódottak, nem látnak vonzó európai jövőképet. Lelkesedés hiányában a munkahelyeken is alacsonyabb a teljesítményszint, mint lehetne.
A New York-i székhelyű Gallup jelentése szerint Nyugat-Európában a munkavállalók csupán 15 százaléka érzi jól magát a munkahelyén, miközben egyes országokban jelentős a munkanélküliség. Európa nemzetközi versenyképessége folyamatosan gyengül. Ezeknek a problémáknak a megoldására azonban már nem futja az EU-vezetők energiáiból. Pedig a gazdasági versenyben lemaradó unió más területeken is le fog csúszni: nem tudja biztosítani a korábbi életszínvonalat és életminőséget, ezért elveszítheti a legjobb szakembereit, ami szintén további lecsúszást idéz elő. Ideje volna, hogy az uniónak innovatív, jövőorientált, a lakosságnak jövőképet felmutatni tudó vezetői legyenek!”