„A sajtószabadságot a cenzúra segítségével megoldani akarók amúgy is személyes kedvenceim, mert annál mulatságosabbat elképzelni sem tudok, amikor a szélsőségesen toleráns liberálisok arról csevegnek, hogy szerintük attól lesz szabad a sajtó Magyarországon, ha tilos lesz megírni azokat az eseteket, amikor például Franciaországban szilveszter éjszakáján ezernél is több autót gyújtottak fel a hálás bevándorlók, vagy hogy Svédországban már kézigránátokkal támadják a rendőrségeket a skandináv országban élő szakavatott kollégáik, a Németországban egyre szaporodó no-go zónákról nem is beszélve. De biztosan az is tiltott lesz, hogy beszámoljunk azokról a kis színesekről, hogy Amszterdamban kóser éttermeket támadnak meg olyan Közel-Keletről érkezett fiatalok, akiket borzasztóan elkeserít, frusztrál és felháborít, hogy zsidók is élnek Európában.
Szeretem ezeket a liberálisokat és a sajtójukat, mert ha ők nem lennének, még akár az a csúfság is megtörténhetne velem, hogy gyengébb pillanataimban elkezdeném sajnálni őket amiatt, hogy nincs képviseletük Magyarországon. Sőt, lassan sehol a világon.