„Mihai Tudose után Viorica Duncila kapta meg a kormányfői posztot. Brüsszeli képviselőségből érkezett. Ennek megfelelő botránya is. Egy tévéadásban próbálta bírálni a kormánykoalíció ellenfeleit, akik szerinte szándékosan félretájékoztatják az Európai Uniót. »Ezek az emberek ismerik a valóságot, de nem hajlandók látni, elfogadni azt. Ezek az emberek autisták, akik nem látják, és nem hallják azt, ami minden jóhiszemű ember számára látható«.
A balhé után a politikus előbb egy kormányközleményben, majd személyesen is bocsánatot kért. Hangsúlyozta: kormányfőként fontosnak tartja a fogyatékkal élő emberek támogatását, és nem állt szándékában megsérteni őket. Ez igen kedves gesztus részéről.