Budapestre utazott a román kormányfő: erről tárgyalt Orbán Viktorral
A hóval borított Karmelitában fogadta Marcel Ciolacut Orbán Viktor.
Nem csak Magyarországon folytat aktív tevékenységet a Soros-hálózat. Nem kell messzire menni, elég a szomszédos országokban működő hálózatokat szemügyre venni.
„Jól látható módon a hazai a balliberális pártok és politikai véleményformálók egyre elkeseredettebb küzdelmet folytatnak annak érdekében, hogy a Soros-hálózat által jelentett veszélyeket bagatellizálják. Szinte mindegyikük azon dolgozik, hogy nevetséges színben tüntesse fel azokat, akik rávilágítanak arra a régóta látható tényre, hogy a Magyarországot és a magyar kormányt egyre erősebben támadó hangok jelentős része mögött a Soros György által kialakított globális hálózat áll. Tagadják azt, ami a valóság: a Soros-hálózat nemcsak magyarországi csoportok felett gyakorol jelentős befolyást, hanem európai és globális intézményekben is komoly pozíciókkal rendelkezik, több országban is sikeresen elérte már a számára nem tetsző kormányok bukását vagy meggyengülését.Kiterjedt hálózat a kelet-közép európai régióban
Nem csak Magyarországon folytat aktív tevékenységet a Soros-hálózat. Nem kell messzire menni, elég a szomszédos országokban működő hálózatokat szemügyre venni. Romániában 2013-ban Mihăiţă Calimente, a Külföldi Hírszerző Szolgálat tevékenységét felügyelő parlamenti szakbizottság liberális elnöke például egyenesen kijelentette: a román civil szervezeteknek Soros György általi támogatása a román nemzetbiztonságot is veszélyeztetheti.
Emlékezetes, hogy Soros György a kiterjedt hálózat kiépítése mellett a román belpolitikába személyesen is beleszólt már. 2003-ban például az akkori román kormányt élesen bírálta, a ma már Magyarországon is ismert retorikával kelt ki a román emberi jogok kapcsán: Soros Fehéroroszországgal, Ukrajnával és a Moldovai Köztársasággal hasonlította össze Romániát, azzal vádolva az akkori kormányt, hogy az az egyesülési és a szólásszabadságot sérti meg, és „nem lép fel hatékonyan a korrupció ellen”. Ezt követően mindennapossá vált a román politikai eliten belül a korrupciós vád, amely hagyomány a mai napig nem szűnt meg.
Hasonlóan Romániához, Szlovákiában is erős befolyással rendelkeznek ezek a szervezetek. A 2016-os szlovák pedagógus és ápolói tüntetések receptjét mintha pontról pontra alkalmazták volna később Magyarországon is. A megmozdulások támogatói között természetesen jelen voltak az Open Society Foundation által támogatott civil szervezetek is.
A magyarországihoz hasonló megmozdulások nyomán, Szlovákiában a választási kampány előtti hetekben zajló tüntetésekkel a Soros-hálózat ugyan nem érte el a kormány buktatását, de jelentősen meggyengítette Robert Ficot. A választáson ennek következtében egy erősen fragmentálódott parlament és kormány jött létre, amely így kisebb súllyal tud fellépni az európai uniós tárgyalásokon, többek között a bevándorlás kapcsán. Márpedig jelenleg az Soros György egyik legfontosabb célja, hogy Európában a migránsok letelepedését és ezzel a nemzetállamok meggyengítését segítse elő. Hasonló hálózat működik Lengyelországban is, ahol amióta a PiS (Jog és Igazságosság) alakított kormányt, azóta rendszeressé váltak az emberi jogokat féltő tüntetések, melyekkel szintén megtalálható a kapcsolat ezekkel a szervezetekkel.
És a sort szinte a végtelenségig lehetne folytatni, lényegében nincsen olyan ország a régióban, ahol ne avatkozott volna be Soros György a belpolitikai folyamatokba.
Tovább nehezíti a bevándorlásügyben Soros Györggyel szembe helyezkedő országok helyzetét, hogy a milliárdos hálózatai nem csak az egyes helyi szervezeteken keresztül keveri össze a politikai és érdekvédő szerepeket, hanem az egyes globális és európai szervezetekben is erős bástyákkal rendelkeznek. Az Európai Unióban a leglátványosabb a befolyása: az Európai Parlamentben ő rendelkezik a legnagyobb frakcióval; az Európai Bizottság vezetői pedig azzal dicsekednek, hogy évtizedes barátsággal rendelkeznek Soros Györggyel, szinte havonta szívesen látott vendég a milliárdos.
De az Európa Tanácsban is jelen vannak az emberei, jó példa erre Nils Muižnieks, az Európa Tanács emberjogi biztosa, aki a bevándorlásügy mellett a magyarországi norvég alappal kapcsolatos viták során lépett fel erélyesen az Orbán-kormánnyal szemben. A Figyelő legújabb összeállítása pedig rávilágít arra, hogy az ENSZ-ben vezető pozíciót betöltő személyek is Soros megbízható szövetségeseinek számítanak.”