„Az ÁSZ ugyanis a vizsgált esetekben azt állapította meg, hogy az érintett pártok messze a piacon átlagos feltételekkel elérhető árak alatt szereztek szolgáltatásokat, ami az érvényes szabályok szerint tilalmas, ezért pénzben kirótt büntetés és a megszerzett pénzügyi előnyök visszatérítése is jár. Értékben a legnagyobb visszaélés a Jobbik esetén merült fel, ezért ezt külön is érdemes megvizsgálni.
A vélelmezett támogató egy a miniszterelnökkel és értelemszerűen a kormányzó pártszövetséggel is súlyos konfliktusban álló személy, akinek leghőbb vágya, hogy megbuktassa a kormányt. Eszközeit ennek megfelelően válogatja. Birtokában lévő médiafelületeit, plakáthelyeit azonban a teljes nevetségessé válás kockázata nélkül mégsem használhatta fel közvetlenül saját céljaira, bár hellyel-közzel arra is sor került, hogy a poszterekre maga a haragos ember is pingált ezt-azt.
Üzleti szempontokat sem mellőzve, mérges emberünk a következőt fundálta ki: amit akarok, azt a Jobbik majd elvégzi helyettem, ráadásul még a végén egy kis pénz is csorog a kasszába. A plakátok egy része arról szólt, hogy itt valójában nem a mérges ember, hanem a Jobbik a szolgáltató, de a haragot a Jobbik a saját nevére vette.
Amikor a Jobbik a saját nevére vette a mérges ember szidalmait, ezt egyben saját felelősségre is tette, és ezért a mérges ember komoly árengedményt adott egy olyan szerződés keretében, ami a lényeget, a felek közti valós szolgáltatói és a szolgáltatást igénybe vevő közötti viszonyt nem megmutatja, hanem ügyesen leplezi.
Az ÁSZ-nak viszont semmi köze a felek közötti szerződésben nem rögzített, nem nyilvános egyetértéshez, csak arra lehet figyelemmel, hogy egy párt az ügylet lényegét elleplező szerződés keretében, a szokásos feltételekhez hasonlítva nagyon komoly árelőnnyel jutott szolgáltatáshoz. Az kifogásolható, hogy részint a szolgáltató bevételeiből a támogatott összeg hiányzik, másrészt ezen összegszerű támogatás ingyen jutott a Jobbikhoz, aminek ellentételezéseként illegális politikai megrendelés sem kizárható.”