Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Kár, hogy csak most ilyen kemény Lendvai, valamivel (úgy cirka húsz évvel) talán előbb kellett volna.
„De bárhogy mozgott is alul a bázis, a nagypolitika szintjén a baloldal és a szélsőjobb a legádázabb ellenséget mindig egymásban jelölte ki. Identitásuknak éppen ez a rámutatás volt az alapeleme, amit ha feladnak, magukat adják fel. Lendvai ezt ismerte fel, amikor szó szerint így fogalmazott: »Az a baloldali párt, amelyik ezzel a Jobbikkal választási szövetséget köt, épp azt adja fel, amiért érdemes volt a világra jönnie.«
Kár, hogy csak most ilyen kemény Lendvai, valamivel (úgy cirka húsz évvel) talán előbb kellett volna. Most már nem engedné, hogy a Spinoza-ház az utolsó baloldali elemet is kiolvassza az MSZP már alig köhécselő akkumulátorából; nem engedné, pedig a pártnak ma már – a jövő felől nézve – édes mindegy.
Föl sem teszi a kérdést, vajon mi tette lehetővé ezt a liberális pusmogást, ezt a megalázó ajánlatot? Vajon nem az vezetett-e Jobbik társadalmi és politikai térnyeréséhez, hogy az MSZP vezetésében és politikájában nem éppen a korszerű, a nemzetre is odafigyelő baloldaliság, hanem hosszú-hosszú évek óta a mindezekre fittyet hányó liberális túlsúly érvényesült? Ki gyűrte a profitlogika jármába a társadalmat, ki ragasztotta végleg a pártra a nemzetietlenség bélyegét, ha nem a liberális furulyaszóra táncoló MSZP vezetése? Ki tabusította a liberális világszellem mutatóujjának engedelmeskedve, mindenfajta baloldali kifejezés és társadalompolitikai fogalom használatát, ha nem ők? Szili Katalin, s még páran megpróbáltak ugyan némileg kilógni ebből a sorból – meg is kapták a »jutalmukat« érte.”