Mifelénk magasabb a kizsákmányolás foka: míg nyugaton a tőkés a profitjának átlagosan 40 százalékát fordítja bérekre, addig nálunk jó, ha 35-öt.
„Azt viszont nyugodtan a demagógia körébe sorolhatjuk, amire a Jobbik felépíti a kampányát: Kelet- és Közép-Európa árai felzárkóztak kontinensünk nyugati feléhez, azonban ha egy alkalmazott a hazai gépkocsi összeszerelő üzemben pontosan ugyanazt a munkát végzi el, mint németországi kollégája, a havi jövedelme csak a töredéke lesz a másikénak. (Jegyezzük meg, a bérkülönbség ellenére ez a jövedelem nálunk kifejezetten magasnak számít.) Minderre van ugyanis a kézenfekvőtől eltérő magyarázat is. Mifelénk magasabb a kizsákmányolás foka: míg nyugaton a tőkés a profitjának átlagosan 40 százalékát fordítja bérekre, addig nálunk jó, ha 35-öt. Többek között ebből fakad, hogy a hazai havi minimálbér 400 euró, szemben a luxemburgi 2000 euróval.
Hogy van miről beszélni, van min javítani, ahhoz kétség sem fér. A kérdés csak az, meddig tart ki a szolidaritás, a Jobbik szava nem csak a választásokig lesz-e hangos.”