„A Gödörben töltöttük a szombat délutánt a Közös Ország Mozgalom által kezdeményezett gyűlésen. Meghallgattuk a civil felszólalókat, akik – a korrupciótól a földpolitikán és a lakhatáson át az alkotmányosságig – a maguk szakterületéről mondták el: miben látják a bajokat, és merre látják a megoldást. Ezt követte két független képviselőjelölt, Mellár Tamás és Kész Zoltán, aki egyszer már győzött, majd a pártok vezetői: Gyurcsány Ferenc, Gőgös Zoltán, Fodor Gábor, Kajdi József (a külföldön levő Bokros Lajos helyett), és végül Karácsony Gergely, aki a Párbeszéd mellett a szövetséges Együtt-et is képviselte. Mint a felsorolásból látható, az LMP és a Momentum távol maradt, az utóbbi egész napos nemzetközi konferenciát tartott, az LMP pedig nyilván azért, mert ezt választási nagygyűlésnek hirdették, ők pedig választási együttműködésre e pártokkal nem kész.
A civilek követelték az együttműködést a Fidesszel szemben, a politikusok pedig egybehangzóan elfogadták ezt az igényt. A két független jelölt már korábbi nyilatkozataiban világossá tette, hogy a Jobbik támogatására is számít, ők tehát a Jobbikot is bevonnák az együttműködésbe, a pártok felszólalói pedig ezen a gyűlésen megkerülték ezt a kérdést. A rendezvény végén jött elő Gulyás Márton a poénnal. Azt kezdeményezi, hogy mind a 106 egyéni választókerületben közvélemény-kutatással (a három tekintélyes és független intézetet, a Mediánt, a Tárkit és a Závecz Research-t felkérve – válasszák ki a pártok megjelölt jelöltjei és a függetlenek közül azt, akinek a legnagyobb a támogatottsága, tehát a legtöbb esélye van ott a Fidesz jelöltjének legyőzésére. A javaslatról a pártok vezetőitől már nem kértek véleményt, a közönség pedig nagy tapssal reagált.
Amikor a pártok vezetői vagy – az MSZP esetében – közös listát és közös jelölteket, vagy – a DK, a Momentum, a Liberálisok, az Együtt és a PM esetében – minden választókerületben egy demokratikus ellenzéki jelöltet javasolnak, mindig arra hivatkoznak, hogy a vegyes választási rendszerben a választás az egyéni választókerületekben dől el. Ehhez azt is hozzá szokták tenni – főleg az Együtt és a Párbeszéd részéről – hogy azt a jelöltet kell megtalálni, akinek a Fidesz (és a Jobbik) jelöltjével szemben a legjobb az esélye, mert legnépszerűbb. Emiatt is javasoltak korábban előválasztást. Ha következetesen végigvisszük ezt a gondolatot, akkor kézenfekvő Gulyás javaslata: bízzuk a legesélyesebb jelölt kiválasztását közvélemény-kutatókra. Ha megtaláljuk a legesélyesebb jelöltet, akár mind a 106 választókerületet meg lehet nyerni. Gulyás legalábbis így vélekedett.