„Ebben a helyzetben kell felépíteni az »egységesebb, erősebb és demokratikusabb Európát«. Azaz a Párizsból és Berlinből Jean-Claude Junckeren keresztül kézi vezérelt Európai Uniót. Ennek legnagyobb akadálya ma a V4 csoport. Merkel és Macron az október 19-20-ai uniós csúcson akarja felvezetni az új Európa tervét. Talán most utoljára lehet erre erejük. Junckeré a feladat, hogy előző este megdolgozza, megmételyezze a visegrádiakat. Valószínűleg már az előétel elfogyasztásánál végigmegy a fenti listán. A főételnél jön a migráns-kvótát illető kitörés, csapkodni fog a konfitált kacsacombbal.
Aztán a desszertnél elhúzza a mézesmadzagot: a Szlovákoknak a nagyobb uniós privilégiumokat, a többieknek meg a »baráti« euró-bevezetést. Csatlakozzatok Ti is az elit klubhoz! Hagyjuk a gyerekeskedést, a migránsokkal kapcsolatban is elég, ha igent mondotok, aztán majd valahogy lepapírozzuk. Csak ne ellenkezzetek velünk! Fogadjátok el az új Európát! Ezzel szolgálják fel a kávét.