De az ember azt gondolná, hogy a nagyszerű Európai Unióban a tolerancia, a kisebbségek védelme, és a más nézetek elfogadásának égisze alatt talán felmerül, hogy ez az »ünnep« vérig sérti az erdélyi magyarokat.
Ami nem igazán elegáns gesztus, főleg, hogy maga Klaus Iohannis azt mondta, hogy ennek az »ünnepnek« a megülése közben »a pozitív üzenetekre kell összpontosítani«. Ja, és hogy Románia az elmúlt száz évben naponta járult hozzá »az egész térség fejődéséhez és stabilitásához«.
Ennek jegyében felvetném, hogy mi lenne, ha Magyarország is állami ünneppé tenné 1485 június elsejét, amikor Mátyás bevette Bécset? Hiszem, hogy ezzel ő is hozzájárult »az egész térség fejődéséhez és stabilitásához«!