A felvilágosult Budapesten a politikai ellenlábasok a munkásmozgalom régi eszközéhez, a gépromboláshoz, a szabotázshoz fordultak.
„A szabotázs kifejezést a minap Tarlós István főpolgármester hozta ismét forgalomba a közbeszédben. Mégpedig annak kapcsán, hogy anonim aktivisták a metrókocsik ajtósínjébe rejtett fakockával okoztak üzemzavart a tömegközlekedés rendszerében. Azóta kiderült: feltehetőleg nem elszigetelt csínyről, hanem polgári engedetlenségről van szó, hiszen az eset, már az a része, hogy visszanyíltak a metróajtók, megismétlődött a Pöttyös utcánál is.
Az orosz cégnél, amely a metrókocsik felújítását végezte, vezetőcserét foganatosítottak, mivel nem záródtak előírásszerűen azok a fránya ajtók – de még moszkvai aggyal is nehéz elképzelni, hogy a felvilágosult Budapesten a politikai ellenlábasok a munkásmozgalom régi eszközéhez, a gépromboláshoz, a szabotázshoz forduljanak. Tarlós sokat látott politikusként a fából faragott szabotázs mögött egy nagyon hamar megnyitott, előrehozott piszkos választási kampánymotívumot sejtet – s aligha téved ebben. Ellenlábasai nyilván azt próbálják bizonyítani – rájátszva az oroszellenes hisztériára –, hogy Tarlós István nemhogy egy város vezetésére, de még egy metrófelújítás levezénylésére is alkalmatlan.
Márpedig a főváros fontos bástya: ha valahol, akkor itt látják esélyét az orbáni várrendszer bevételének. És a jelek szerint nem válogatnak az eszközökben.”