Öt dolog, ami nem elég az előzetes letartóztatáshoz Magyarországon

2017. augusztus 22. 09:37

Segít megvilágítani, milyen távoli, nehezen megszerezhető 2017 Magyarországán az előzetes letartóztatás.

2017. augusztus 22. 09:37
Borbás Barna
Válasz

„Picit érdemes megállni és összegezni Richárd esetét, mert segít megvilágítani, milyen távoli, nehezen megszerezhető 2017 Magyarországán az előzetes letartóztatás. Íme tehát a 5 dolog, amivel feltehetően ön sem bír házi őrizetnél keményebbet provokálni hatóságainknál:

  • Részvétel egy két halálos áldozattal járó közúti balesetben, mely bizonyítottság esetén kimeríti a »halálos közúti baleset gondolatlan okozásának« vétségét.
  • »Önbevallás« alapján 135-140 km/h-ás száguldozás a pesti aszfalton.
  • Mondott baleset előtt kokain fogyasztása, mely míves jogásznyelven a »kábítószer fogyasztásával elkövetett kábítószer birtoklása vétsége« megállapítására lehet alkalmas.
  • Egy hónappal a halálos közúti baleset után újra vezetés, jogosítvány nélkül.
  • A gyanúsítást megelőzően – minden bizonnyal a bűntudat elől – elvonulás a Seychelle-szigetekre, ott kortárs maffiafilmekből ismert pózok produkálása, mely nyilván nem büntetőjogi, inkább esztétikai kategória.”
Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zakar zoltán béla
2017. augusztus 22. 14:09
Sajnos túl nagy a demokáré!
SilentBob
2017. augusztus 22. 11:17
Nem kerülnek börtönbe a titkosított maffiaper vádlottjai 2005.01.31. 12:54 Az úgynevezett székesfehérvári maffiaügyben a nyílt nyomozást 2001. június 19-én jelentette be Polt Péter legfőbb ügyész és Orbán Péter akkori országos rendőrfőkapitány. A legfőbb ügyész akkor kiemelte, az elmúlt évtizedben először fordult elő, hogy felfedezték szervezett bűnözői csoportok behatolását az igazságszolgáltatásba. Orbán Péter pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy információik szerint rendőrök bűnözőket mentegettek, nyomozásokat vittek félre. Nem kerülnek börtönbe a titkosított maffiaper vádlottjai 2005.01.31. 12:54 A büntetőperben 23 személyt, köztük ügyészt, ügyészségi nyomozót, ügyvédet és több magas rangú rendőrtisztet vádoltak meg, hogy információkkal és egyéb módon segítettel alvilági személyeket. Az ügy részleteit 90 évre titkosították. 2005 januárjában a Pest Megyei Bíróság kétévnyi munka után államtitokra hivatkozva először 90, majd végül 25 évre titkosította az úgynevezett székesfehérvári maffiaper iratait. A bíróság ítélete szerint a 23 vádlott közül senkinek sem kellett börtönbe vonulnia, holott az évtized pereként emlegetett eljárásban több ügyészt, ügyészségi nyomozót, ügyvédet, nyomozót, büntetés-végrehajtási dolgozót és rendőrtisztet is vádolt a hatóság államtitoksértéssel, hivatali vesztegetéssel, hivatali visszaéléssel, hamis tanúzásra történő felhívással, bűnpártolással és vagyon elleni bűncselekmények elkövetésével. A bíróság egyedül az elsőrendű vádlottat — Matók Ákost — ítélte el 2 év két hónap letöltendő szabadságvesztésre, de a korábbi előzetes letartóztatásban, illetve a házi őrizetben eltöltött idő beszámításával neki sem kellett börtönbe vonulnia. A vádlottak padján ott ült a Törő Mária Magdolna gyilkosságában részt vevő G. K édesapja is. Bár a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság hajdani magas beosztású vezetője, a nyugdíjas rendőr dandártábornok tagadta bűnösségét, a bíróság pénzbüntetésre és felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte őt https://gondola.hu/cikkek/44149-Gyurcsany_volt_anyosat_meggyilkoltak.html
tango47
2017. augusztus 22. 10:56
Ezért lenne itt az ideje a bírói kar tagjainak (tevékenységük) vizsgálata és rostálása. Sajnos persze a brüsszeli bürokrácia biztos megakadályozná.
Berecskereki
2017. augusztus 22. 10:25
Ennek az írásnak semmi értelme. Büntető ügyben a bűncselekményt elkövetőt akkor lehet előzetesbe, őrizetben tartani, ha fennáll a szökés veszéje. Jelen esetben a bíróság úgy ítélte meg, hogy nem áll fenn. Ennyi.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!