Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Kovács Bálint odáig merészkedett, hogy nemes egyszerűséggel kreténnek nevezte mindazokat, akik „menetrendszerűen” imádságot szerveznek a Manson-koncertek idejére. Én pedig e helyen szeretném feltenni a kérdést: hogy engedheti meg magának egy ilyen cikk publikálását az Index felelős főszerkesztője?
„Hasonló koncertek idején máskor is volt már arra példa, hogy imádságok szerveződtek a résztvevőkért, illetve mindazokért, akik a sátánizmus bűvkörébe kerültek. Nem feltétlenül szükséges ezzel persze bárkinek is egyetértenie, de Kovács Bálint a fent jelzett cikkben odáig merészkedett, hogy nemes egyszerűséggel kreténnek nevezte mindazokat, akik »menetrendszerűen« imádságot szerveznek a Manson-koncertek idejére.
Én pedig e helyen szeretném feltenni a kérdést: hogy engedheti meg magának egy ilyen cikk publikálását az Index felelős főszerkesztője? Hogyan lehet az, hogy az egyik legolvasottabb magyar híroldalon olyan cikk jelenik meg, ami kreténnek nevezi azokat, akik imádkoznak, akik imaalkalmakat szerveznek? Hogy lehet, hogy nem tiltakozunk ez ellen hangosan? Hogy lehet, hogy egy ilyen cikk szerzője megússza bocsánatkérés nélkül azt, hogy ilyet le mer írni?
Azok, akik ilyenkor imát szerveznek, imát mondanak egyáltalán nem kretének. Sőt, nagyon is normálisak. Ők képviselik a normalitást, a reményt a sátánizmussal szemben. Egy olyan világban, ahol Kovács Bálint lazán lekreténezheti őket. Én mellettük állok.”