Gyorsan kiderült: Trump tud engedni, ha kell, és mindig van B-terve
Bár a mainstream sajtó holmi diktátorként mutatja be a megválasztott elnököt, a Gaetz-ügy megmutatta, gyorsan képes korrigálni.
Egy kiszámíthatatlan kommunista diktátor és egy durcás tahó kezébe kerül a fél világ sorsa.
„Donald Trump közben egyre keményebb hangot üt meg – öt napja, a dél-koreai elnökkel való találkozóján arról beszélt, hogy a stratégiai türelemnek vége, és az észak-koreai nukleáris és ballisztikusrakéta-program határozott válaszért kiált. A keddi kísérlet után pedig arról tweetelt, hogy »nincs ennek a fickónak jobb dolga? Nehéz elhinni, hogy Dél-Korea és Japán még sokáig tűri ezt.« Az amerikai elnöknek azért is oka van a haragra, mert Phenjan megölte egy állampolgárukat – a propagandaplakát állítólagos ellopása miatt tizenöt év kényszermunkára ítélt amerikai egyetemistát, Otto Warmbiert ugyan szabadon engedték pár hete Észak-Koreából, de a fiatal már hónapok óta kómában volt, és hazaszállítása után rövidesen meg is halt. Nem kell erős fantázia ahhoz, hogy elképzeljük, hogyan bántak vele az észak-koreai börtönben.
Nagyon úgy tűnik tehát, hogy egyre súlyosabb konfliktus felé sodródik a világ. Donald Trumpnak lesz ma egy már előzetesen is történelminek beharangozott szabadtéri szónoklata Varsóban, amelyet külpolitikai programbeszédnek szán. Utána Hamburgba repül, ahol a G20 csoport csúcstárgyalásain arról is szó lesz, hogyan zabolázzák meg a phenjani fegyverkezést. Ha a tárgyalások nem járnak sikerrel, könnyen megeshet, hogy Trump átveszi a kezdeményezést. A »megelőző csapás« fogalma nem ismeretlen az amerikai hadsereg eszköztárában – tavasszal már egészen nyíltan beszélt erről a lehetőségről Észak-Koreával szemben a Fox News műsorában egy befolyásos republikánus képviselő.
Akkor pedig jól nézünk ki: egy kiszámíthatatlan kommunista diktátor és egy durcás tahó kezébe kerül a fél világ sorsa.”