Az Európai Bizottság bejelentette: milliárdokról mond le Magyarország

Az Euractiv beszámolója szerint Budapest eddig 16,2 milliárd euróra pályázott, de a Bizottság még nem hagyta jóvá a magyar tervet.

Jó lenne, ha most nem épp a villamos fejlesztése maradna el és csak a felüljáró tűnne el.
„A Nyugati-felüljáró lebontása régóta napirenden van és indokolt is, de a 14-es villamos Lehel tér – Nyugati pu. – Bajcsy-Zsilinszky út – Deák Ferenc tér útvonalon tervezett meghosszabbítása (kiskörúti vonallal tervezett összekötése) kapcsán merült fel mindig. Jó lenne, ha most nem épp a villamos fejlesztése maradna el és csak a felüljáró tűnne el – a villamos terveit 2014-ben előkészítettük, ott vannak a fiókban. A felüljáró lebontása jelentős belvárosi forgalomcsillapítási intézkedés, az érem másik fele a tömegközlekedés fejlesztése kellene, hogy legyen.”