„Sok ezer ember szörnyülködik a baloldali napilap, az ellenzéki pártok szócsöve azon állításán, hogy a kormány már a leggyengébbeket, a legelesettebbeket is tönkreteszi, évente gyermekek tízezrei kerülnek kilátástalan helyzetbe egy jogszabályváltozás miatt. Épphogy meg nem gyilkolják a gyermekeket, mint régen a spártaiak! Akik a fáma szerint a Taigetosz szakadékába dobták a kevésbé életrevalókat. Milyen kormány az, amely képes erre az ördögi tervre? Milyen szülő az, aki ezt szó nélkül hagyja? Ráadásul mindezt úgy, mint éjszaka a tolvaj, csendben, fű alatt, a nyilvánosság és a szakmai szervezetek mellőzésével tette a kabinet.
»Csendben, 112 igen, 56 nem szavazattal kedden elfogadta a parlament a köznevelési törvény azon módosítását, amely 2018-tól például megszünteti annak a lehetőségét, hogy a tanulási nehézséggel (például a diszkalkulia és a diszlexia enyhébb formáival) küzdő gyerekek bizonyos tantárgyak esetén felmentést kapjanak az osztályzás alól« – olvasom már az első osztályos fiam zárt szülői Facebook-csoportjában megosztott Népszava-cikket. A Civil Közoktatási Platform nevű ismeretlen »szakmai« szervezet véleményét közölve azt írták: mindez több tízezer »gyermekáldozattal« jár majd, mert a kormány lépése »jelentősen ronthat több tízezer gyermek esélyein«.