Amikor a házasságunk megtörik, teljesen érthetően kitör a pánik. Az emberek nagy része a házassági válságokról úgy gondolkozik, mint a halálos betegségekről. Tudják, hogy van, de velük nem történhet meg, ők mások. Először is fontos lenne helyre tenni a fejekben ezt a tévhitet. Nem vagytok mások, veletek is megtörténhet. Sőt, ki merjük jelenteni, hogy minden házasságban megtörténik, csak a válság mértéke hol nagyobb, hol pedig kisebb. Jelen cikk legfontosabb üzenete tehát nem más, minthogy „nyugi, a házassági válság a házasság természetes velejárója, nem vagytok egyedül!” Ezen a ponton tehát minden házasság azonos, a kérdés, hogy mit kezdünk vele. Na, ettől lehettek mások!
Hány meg hány család hullik szét évente? Hány meg hány gyerek veszíti el nap, mint nap a számára nem kevesebb, mint az egész világot jelentő óvó-védő burkot? Hány meg hány szerelemmel és a jövőbe vetett gyermeki bizalommal felépített házasság porlik apró darabokra évente és hagy maga mögött bizony sokszor akár egy életen át is sajgó és tátongó sebeket? Hitünk szerint azonban ezek a válságok igenis megküzdhető mélységek! Fel lehet belőlük állni és aztán még boldogabban és megerősödve menni tovább, együtt, házastársakként, családként!
Ha a válság begyűrűzött hozzátok, ne essetek kétségbe! Fogjátok meg szépen egymás kezét és álljatok bele együtt ebbe a sokszor emberfeletti küzdelembe! Tudjuk: könnyű mondani! Küzdenénk mi, csak nem tudjuk hogyan? – merül fel bennetek a kérdés. Erre viszont elérhető számotokra rengeteg segítő szakember, köztük mi is!