„Először is: Henig nem szolgál semmiféle lényegi érvvel amellett, hogy bárki benső, saját magáról alkotott felfogása a »nemi identitásáról« meg kellene, hogy határozza a nemét, vagy nagyobb erővel esne latba, mint biológiai neme. Cikke olyan személyek vallomásait mutatja be, akik azt állítják, hogy nemi identitásuk ellentétben áll biológiai nemükkel. De egy ilyen vallomás elégtelen. Egy igény bejelentése nem jelenti egyben azt is, hogy bemutattuk eme igény hitelességét. Az olvasók nem kapnak magyarázatot arra, miért is kellene elfogadniuk valóságként valakinek a biológiai nemétől különböző nemi identitását ahelyett, hogy azt szubjektív érzésként vagy önfelfogásként értékelnék.
Valójában ez az a nehézség, ami megmérgezi a transzneműek mozgalmát. Ez a mozgalom nem bizonyítékokra épül, hanem az expresszív individualizmus ideológiájára – az elképzelésre, hogy identitásunkat teljes mértékben mi határozzuk meg, és hogy ezt az identitás mindenkinek tisztelnie kellene és támogatnia kellene, függetlenül attól, hogy milyen identitás is ez. Ez az expresszív individualizmus nem követel meg semmilyen erkölcsi érvet vagy empirikus igazolást, akármilyen abszurd vagy ellentmondásos igényei vannak is. A transzneműség nem tudományos felfedezés, hanem egy előzetes ideológiai elköteleződés a nemek bizonytalanságával kapcsolatban.
Másodszor: Henig téved, amikor az interszexualitást párhuzamba állítja a transzneműséggel. Ez a kettő ugyanis teljesen mást jelent. Az »interszex« egy olyan fogalom, ami az ember reproduktív rendszereit befolyásoló tényezőket írja le. A »nemi fejlődés ezen zavarai« atipikus reproduktív anatómiát eredményeznek: egyes interszex személyek »kétféle genitáliával« születnek, ami a nemi meghatározást születéstől fogva megnehezíti.
És épp ez az a pont, ahol az interszexualitás nagyon is különbözik a transzneműségtől. Azoknak, akik transzneműként határozzák meg magukat, nincs kétségük a biológiai nemük felől. A transzneműség azt jelenti, hogy valaki úgy érzi, nemi identitása nincs szinkronban a biológiai nemével. Magyarán a transzneműség arra a feltételezésre épül, hogy az illető biológiai neme ismert és egyértelmű.