A fentiek alapján kijelenthető, hogy nincs olyan karácsonyi csomag, amely ne érkezett volna meg a címzetthez. Interjú.
„A nemzetközi küldeményforgalomban állandó jelenség, hogy az alacsony postázási költséget vagy ingyenes szállítást jelző webáruházak jellemzően nem csomagként postázzák a küldeményeket, hanem nemzetközi közönséges vagy ajánlott levélként. Az alacsony vagy ingyenes postázási költség mögött tehát nem egy magas értékű csomagszolgáltatás áll, és ezzel nincsenek tisztában az ügyfelek. A nemzetközi ajánlott vagy közönséges küldeményekhez nem társul részletes nyomkövetés és kézbesítési időgarancia sem.
Azok a szállítási információk, amelyeket a címzettek a webáruházak oldalain elérnek, nem tényleges információk, csupán a feladó előrejelzései becslések alapján, így nem is nevezhetőek nyomonkövetési információknak. A nemzetközi ajánlott vagy közönséges levélként feladott árutartalmú küldemények átfutási ideje jelentős mértékben függ több tényezőtől is: a feladó aktuális árukészletétől, ezek feladási ciklusaitól, a felvételt végző nemzetközi posta átfutási idejétől, a szállítást végző légitársaság aktuális kapacitásaitól és tranzitidejétől, a beérkezést követő esetleges vámkezelési feladatoktól és a Magyar Posta kézbesítési teljesítményétől is.
A fentiek alapján kijelenthető, hogy nincs olyan karácsonyi csomag, amely ne érkezett volna meg a címzetthez. (Külföldről érkező küldemények esetében természetesen ez akkor érvényes, ha egyáltalán már beérkezett az országba.) A Magyar Posta annak érdekében, hogy minden csomag ott lehessen a karácsonyfa alatt, még december 24-én is kézbesített.
Jelen pillanatban a postai csomaglogisztikában semmiféle csúszás, torlódás nincsen.
Az említett, csomagként viselkedő levéltermékek vonatkozásában azonban ki kell jelenteni, hogy ezen küldemények esetében a teljes nemzetközi kereskedelmi láncban komoly fennakadások történtek az év utolsó másfél hónapjában. Az átfutási időkre hatásuk volt az egyes légitársaságoknál lezajlott, többnapos sztrájkoknak is. A nemzetközi légi szállításban karácsony előtt és még most is jelentős küldeménymennyiség tapasztalható, amely torlódásokat okoz az egyes, köztük európai tranzitreptereken.”