Ha árkokon túlmenően kommunikálsz, kicsinálnak

Vagyis hát ki akarnak, mert Hontnak aztán tehetnek egy szívességet, mindegy.

Én speciel négy érdeklődővel tárgyaltam, volt köztük két kifejezetten ballibnek mondható toptízes milliárdos is, de egyszerűen a messze legkomolyabb szándékú Széles úr adta magasan a legjobb ajánlatot és a hosszabb távú működtetés garanciáit.
„»Az akkor még balliberális Magyar Hírlapot 2006-ban azért vásároltam meg, mert Szombathy Pál főszerkesztő azzal keresett meg, segítsek a lapon. Arról panaszkodott, hogy a balliberális oldalon nem talált megfelelő anyagi támogatót, ezért ajánlotta fel nekem a lap megvásárlását« (Széles Gábor a Magyar Hírlapnak)
- kerekebb, ha itt van a 11 év előtti események másik olvasata is: nem kerestem meg annak idején Széles Gábort, ellenben ő valóban megkeresett engem közvetítők útján, elmondása szerint főszerkesztő elődöm tanácsára is (aki a vásárláskor újra felvetődött helyettem a posztra, de SZG végül egy év közös munka erejéig nem változtatott), meg iparági pletykák alapján, hiszen tudható volt, hogy tőkeerős befektetőt keresünk a lapnak.
Én speciel négy érdeklődővel tárgyaltam (egy ötödik esetében kifordultam az irodából, amikor kiderült a kiléte), volt köztük két kifejezetten ballibnek mondható toptízes milliárdos is, de egyszerűen a messze legkomolyabb szándékú Széles úr adta magasan a legjobb ajánlatot és a hosszabb távú működtetés garanciáit - egyébként én egy középre tartó lapot ajánlottam megvételre, s ő az irányvonal megtartását ígérte: szíve joga, hogy megváltoztatta később, nélkülem.
A Magyar Hírlap ügyében immár számomra az a legfontosabb, hogy ma is létezik a napilap, irányultsága e szempontból nekem másodlagos. (megj., szándékaitól függetlenül szerintem önmagában azért elismerés illeti az üzletembert, hogy ennyi pénzt fordított lapkiadásra). Abban pedig SZG-nek igaza van, hogy a kiadó nem talált a ballib oldalon megfelelően tőkeerős befektetőt egy éves létharca alatt, de akkoriban sokan úgy gondolkodtak nyilván, ahogyan a minket bezáró Ringier, hogy úgyis ott van a Népszabi. Aztán ez lett az egészből.”