Armageddont jósol Gyurcsány, aki nem válaszolt kérdéseinkre
Jönnek a techfasiszták a DK vezére szerint.
A republikánus elnökjelölt eddigi élete során olyan személyiségprofilt mutatott, amit egy elnöktől kevésbé várnánk. De vajon milyen Donald Trump, amikor nem Donald Trumpot játssza?
„Donald Trump eddigi élete során olyan személyiségprofilt mutatott, amit egy elnöktől kevésbé várnánk. Égig szökő extraverzió jellemzi már-már padlót súroló barátságossággal. Ezek természetesen, ahogy a portré készítője írja, nem mély elemzések, hanem mint társas aktorok, mindenki számára ismert és tapasztalt profiljegyek.
Bill Clintonhoz és Roosevelthez hasonlóan társaságban domináns szerepben mutatkozik, tweetjei alapján pedig talán ő élvezi a leginkább a kampányidőszakot. McAdams kiemeli, hogy extraverziója Trumpot a jutalmazás megélése irányába tolja. Ezt a hírnév, vagyon vagy társadalmi elismerés során éri el az ember. Trump egy 1987-es interjúban el is mondja, hogy nem igazán maga az elnöki szék izgatja, hanem maga az út, ahogyan odáig el lehet jutni; amolyan vadász-típus.
Az elnökjelöltet rendre családjáért rajongó és bőkezű főnöknek mondják. Mégis, amikor nem csupán a szűk körében mozog, inkább tűnik ellenszenvesnek, mint barátságosnak. Ellenfeleit veszteseknek és undorítónak nevezi. A valóságshow-k világában ez egyáltalán nem feltűnő, de politikai jelöltek, akik mások szavazataira számítanak, ritkán viselkednek így. McAdams mindezek mögött a dühöt látja, ami leginkább jellemzi retorikáját. Szerinte a harag és agresszív töltetű humor az, ami Trump karizmáját alkotja.
Minden bizonnyal senki meg nem mondta volna a 2000-es választások alkalmával, hogy Bush inváziót terjeszt Irakra; valószínűleg nem ment volna Szaddam Husszein után, ha nem történt volna meg 9/11. Láthatjuk, a világ eseményei nagyban befolyásolják egy adott döntés kontextusát. Mégis, a személyiségjegyek sejtetik, milyen stílusú vezetésre számítsunk a következő elnöktől.
Ingatlanbáróként sokat kockáztatott, de a ‘90-es évek óta inkább mint konzervatív üzletember jelent meg a porondon. Bush-sal (aki nagyon kevéssé volt nyitott) ellentétben rugalmasabb és pragmatikus döntéshozónak bizonyulhat. Továbbá, mivel kevésbé mozog konkrét ideológiák mentén – egyes intézkedései konzervatívnak, míg mások liberálisnak tekinthetők, továbbiak pedig besorolhatatlanok –, nagyobb teret ad manőverezésre tárgyalások során. Nemzetközi ügyekben Nixont keménynek, pragmatikusnak és hűvös racionalistának írja le McAdams; ugyanezeket a jegyeket jósolja Trumpnak. Ezek alól talán a hűvös racionalitásnak ad kevesebb teret, amit visszakapcsol az erősen dühvezérelt temperamentumához. Belügyekben szintén egymáshoz hasonlítja a két férfit: cinikusnak, ravasznak és empátiától mentesnek. Trumpnál viszont kiemeli, hogy kettejük közül csak ő képes megtölteni a szobát showman-ségével.”