Más égitestek földi életre alkalmassá alakítása, terraformálása a gyakorlatban távolról sem olyan egyszerű, mint elméletben. A miénkhez hasonlóvá tett marsi atmoszférának például hamar véget vetne a sugárzás és egy-két napszél.
„A mi bolygónk sem lesz meg örökké. És ki a pokol tudja, mi fog történni a világgal a távoli jövőben (vagy akár november 8. után)? A Life Noggin eldöntötte, hogy levezényel egy rövid agy-gyakorlatot Mars- és Vénusz-szerű bolygók, vagy Európa-féle holdak második Földdé formálásáról.
Elsőre minden könnyűnek tűnik: más csillagrendszerből eltérített, jégben gazdag üstökösökkel pumpáljunk ammóniát a Marsra, és máris vékonyabb az atmoszféra, adjunk hozzá pár növényt, hogy melegebb és a földihez hasonló legyen, olvasszunk fel néhány sarki jégsapkát, hogy legyen víz, és bumm, meg is van a második Föld.
Persze azért nem ennyire egyszerű. És pont ezért a Föld még mindig a legjobb bolygó. A Marsnak nincs magnetoszférája, ami azt jelenti, hogy az éppen elkészült második Föld köré összehozott atmoszférát hamar széthámozná a sugárzás és a napszél. A gondolat ezzel együtt érdekes. A videó pedig megmutatja, mi történik, ha a Vénusszal és az Európával próbálkozunk.”