Clinton és Trump

2016. július 30. 09:13

Ezúttal egy nagyon más, pozitív energiának igencsak híján lévő kampány és annak főszereplői elevenednek meg a szemeink előtt.

2016. július 30. 09:13
Zord Gábor László
Magyar Nemzet

Az Egyesült Államok első női elnökjelöltjét Magyarországon sem kell bemutatni. Az amerikai közéletben majd negyedszázada állócsillagként jelen lévő Hillary Clinton külügyminiszterként zéró diplomáciai érzékről tanúságot téve érte el, hogy a birodalmi gőg XXI. századi szimbólumává váljon a hazai közvélemény számára, az Orbán-kormány legnagyobb hasznára és a kétoldalú kapcsolatok legnagyobb kárára. Ahogy szenátorsága (Irak) és kabinettagsága (arab tavasz) is megmutatta, annak a hegemonikus, beavatkozáspárti és mindennemű alázatot nélkülöző politikának a nyilvánvaló, elkötelezett képviselője, amely felszántotta az amúgy sem rendezettségéről híres Közel-Keletet, ismét ellenségessé tette Oroszországot, s ezzel a II. világháború óta nem látott veszélybe sodorta Európát, benne térségünket. Donald Trumppal nem ilyen egyszerű a helyzet. Róla csak annyit tudunk, hogy egy milliárdos, aki fejébe vette, hogy elnök lesz, és a legvadabb kapitalizmust idéző értékesítési módszerekkel (azt mondja, amit a potenciális fogyasztók, azaz a választók többsége hallani akar) tör célja felé. Kettejük közül a 42. amerikai elnök felesége bizonyosan abból hozna többet, ami jelenlegi stratégiai problémáinkat is okozta. A festett hajú celeb ezzel szemben láthatóan hajlik Amerika globális szerepének korlátozására, amely a közelmúltban nekik is, nekünk is csak bajt hozott. Ugyanakkor teljesen kiszámíthatatlan, ami mindig kockázatos lehet, ha az atombőröndbe nyúlkálhat az illető. Ami minket illet, olyan amerikai elnökre van szükségünk, aki legalábbis nem szítja tovább az elődei, mindenekelőtt George W. Bush által a közelünkben kirobbantott konfliktusokat, s nem is kezeli őket olyan teszetosza, végső soron több kárt, mint hasznot hozó módon, mint a jelenlegi elnök. Aki vallja, hogy a világon vannak más szuverén országok, eltérő kultúrák és érdekek, amelyek nem feltétlenül kérnek a rájuk erőltetett tengerentúli modellből vagy a zászlóra tűzött globalizmusból.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zőldsas
2016. augusztus 01. 02:48
Clinton család valóban megérett egy olyan ország vezetésére ahol lassan polgárháború lesz. Kéz a kézben járnak és család dicsőségéről papolnak. Büszkén vállalják apa ovális szobába történt szopatását. És az őszhajú gazember szerint vannak pénzéhes emberek valóban vannak de Ö biztos benne van hisz kettő és hatszázezer közötti dollárért tartanak félórás előadásokat.
TonyKann
2016. július 31. 10:05
Elemzők egy részének köre Clinton feleségének 2/3 esélyt ad a beiktatásra. Clintonné mellet szól: négy éve erre a célra összpontosít, korábban éppen Obama ütötte ki pl. Floridában. Tapasztalata a kampányvitelben megvan. Megvan a pénze is hozzá, egyesek szerint milliárdos a kampánykerete, s hatalmas stábot mozgat. A minoritások, bevándorlók felé megengedőbb. Nehéz viszont elhitetnie, hogy a kisemberek érdekeit védi. Trump: kicsit érdes, szókimondó figura, akit a GOP öregjei és támogatói végül elfogadtak(?). Ellenséges a bevándoroltakkal szemben (kínai, indiai, pakisztáni, mexikói munkavállalók). A leszakad fehéreknek ígér biztonságot, munkát, 10$/óra minimálbért (előtte a 7.5$ is sokallta). Megengedőbb külpolitikát folytatna, bár itt vannak kétségek. Trump az ország középső, Texastól északra lévő államokban népszerű, ott viszont a lakosság létszáma a keleti és nyugati parthoz képest alacsony. Novemberig 20 még messze van, a show folytatódik.
voxpopuli
2016. július 31. 07:34
Nem tűnik Orbán-ellenesnek ez a cikk, épp ellenkezőleg, pedig a Magyar Nemzet vezércikke. Ehhez képest lényegében érvekkel alátámasztja azt,amit Orbán Tusnádfürdőn mondott. Nem talpnyaló módon, hanem logikus okfejtéssel, Clintonné múltjának sötét foltjait felsorolva. Kétségtelenül két rossz verzió közül kell majd választaniuk az amerikaiaknak, és a kisebbik rossz valóban Trump. Ez is kiolvasható a cikkből. Színvonalas, jó írás.
Amondó
2016. július 31. 00:48
Miért nem érdemes nagy összegben fogadni Trump elnökségére? Mert túl sok hatalmasság szemét csípi és ezért esetleges agyonlövése nem zárható ki. A lehetőség egyáltalán nem volna rendkívüli, hiszen egy elnök(jelölt) lepuffantása az amerikai folklór szerves részét képezi. (Mint ahogyan a menetrendszerűen előforduló lövöldözéses és nészárlásos esetekből is tizenkettő egy tucat.) Minderre kár is volna szót vesztegetni, csakhogy a napokban egy apróbetűs hír is napvilágot látott. "Egy szövetségi bíróság feltételesen szabadlábra helyezte John Hinckley Jr.-t, azt a férfit, aki 1981. március 30-án merényletet követett el Ronald Reagan, az Egyesült Államok akkori elnöke ellen,..." Tehát jó tudni: épp most került szabadlábra egy olyan ember, aki - fittyet hányva a várható több évtizedes börtönnek/elmegyógyintézetnek - egyszer már meglőtt és súlyosann megsebesített egy republikánus elnököt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!