Megindul Magyarországon Közép-Európa egyik legnagyobb katonai fejlesztése
Példálanul modern katonai objektum épül Szolnokon.
Spéder Zoltán és üzlettársai céghálót „szőnek” a Takarékszövetkezeti szektor köré, parazitaként szívják ki erőforrásait.
„Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ) elnökeként az alábbiakban kérném segítségét. Kérem, hogy vizsgálja meg, hogyan érvényesültek a Takarékszövetkezeti integráció által kitűzött célok az elmúlt években. Az a meggyőződésünk, hogy a Miniszterelnök urat és a Kormányt félretájékoztatják, hogy a szektor számait és pénzügyi adatait nem a valóságnak megfelelően mutatják be.
A Takarékszövetkezeti integráció »eredményeként« a Takarékszövetkezetek mérlegfőösszege jelentősen csökkent, a nyeresége + 10 milliárd forintról - 2 milliárd forint veszteségbe fordult. Ezzel párhuzamosan, a Spéder Zoltán vezette konzorcium többségi tulajdonába került Takarékbank tizenhatszorosára növelte nyereségét. A szintén integrációs tag, FHB vesztesége -10 milliárd forint amellyel már az egész Takarékszövetkezeti szektor eredményessége súlyos veszteségbe csap át.
A bankfelügyeleti előírásokhoz képest, 2015 második felében ismételten 30 milliárd forintos tőkehiány mutatkozott az FHB-nál. A pótlásra a bankfelügyelet határidőt állapított meg. Független pénzügyi szakértők véleménye szerint az FHB a jelenlegi állapotában a piacról ezt a kötelezettséget nem tudta volna teljesíteni. Ezért Spéder Zoltán, az FHB és a Takarékbank meghatározó tulajdonosa a Takarékszövetkezeti szektorra gyakorolt helyzeténél fogva arra kényszerített bizonyos szövetkezeteket, hogy a fenti tőkeemelést hajtsák végre úgy, hogy a névérték hétszeresén vegyenek új részvényeket. Ezzel az FHB elkerülte működési engedélyének visszavonását.
Spéder Zoltán és üzlettársai céghálót »szőnek« a Takarékszövetkezeti szektor köré, parazitaként szívják ki erőforrásait. A Takarékszövetkezetek betéteit a Diófa Alapkezelő által kezelt alapokba irányítják. Az alapkezelő a piaci díj háromszorosát, 3,5 százalékot számol fel az alapok kezelésére. Az egész integrációt - Takarékszövetkezetek, Takarékbank, Magyar Posta - ellátó informatikai rendszert ugyancsak Spéder Zoltán cége, a DOM-P Informatikai Zrt. építi ki és üzemelteti. Egyéb beszállítók, mint például pénzszállítás, őrzés-védelem ezt az üzleti kört gazdagítja.
Az OTSZ-hez eljutott nem hivatalos információk szerint Spéder Zoltán és üzleti köre arra készül, hogy a birtokukban lévő FHB részvényeket a Takarékszövetkezetekkel felvásároltassák. Ezt nem csak azért tartjuk aggályosnak, mert innentől kezdve az FHB több tízmilliárd forintra rúgó veszteségét a Takarékszövetkezeti szektor kell, hogy finanszírozza, hanem azért is, mert egy jól körülhatárolható üzleti kör nyerészkedik százharmincezer szövetkezeti részjegy tulajdonos kárára.
Tisztelt Miniszterelnök Úr!
Az integráció és az integrációs törvény a szövetkezeti szektor eredményének és vagyonának növelését tűzte ki célul. Az eddig végbement és folyamatban lévő cselekmények ennek ellenkezőjét látszanak alátámasztani. Kérem tisztelt Miniszterelnök urat, hogy a százharmincezer részjegy tulajdonos - ami családtagjaikkal együtt mintegy hatszázezer ember - kisemmizését akadályozza meg.
Tisztelettel,
Demján Sándor elnök, Országos Takarékszövetkezeti Szövetség”