Ne szidd az egyszeri angolt

2016. június 27. 08:34

Az emberek lehülyézése helyett talán inkább azon kéne elgondolkozni, hogy nem is kellett volna eljutni eddig a népszavazásig. Nem kellett volna eljutni eddig a kérdésfelvetésig.

2016. június 27. 08:34
alsogood
Focus On

„Szóval az emberek lehülyézése helyett talán inkább azon kéne elgondolkozni, hogy nem is kellett volna eljutni eddig a népszavazásig. Nem kellett volna eljutni eddig a kérdésfelvetésig. Nem kellett volna eljutni addig, hogy a probléma ennyire eszkalálódjon.

Lássuk a politikusok felelősségét, a háttérérdekeket, a rövidlátó gondolkodást. Kell beszélni arról, hogy mit hozhat most a jövő, mik a konklúziók. Már ha akarunk uniót egyáltalán. Most ugyanis nagy a veszélye annak, hogy ez a szép építmény összedől. Lehet egy lábon álldogálni, csak elég nehéz és fárasztó. A britek durva arányú nettó befizetők voltak, és most bizony foghatja a fejét Európa megmaradt része, hogy mi lesz a gazdasággal, mi lesz az uniós pénzekkel, a piaccal. Megjegyzem, ugyanezekért a problémákért az angolok is foghatják a fejüket.

Az európai döntéshozásnak látnia kell, hogy a rendszer túl lassú, túl bürokratikus, és túl rigid. Magyarán, ez így nem fog menni. A problémák szaporábban jönnek, a világ gyorsabb, az idő száguld. Lehet szájtátva bámulni az eseményeket, csak akkor olyan dolgok történnek, mint a Brexit. Lehet keménykedni is, meg magas lóról kijelenteni, hogy kérem szépen ez lesz, meg az lesz, csak akkor exitek sora jöhet. Remélem, most nem a csakazértis politikája jön el, annak már megvan az eredménye.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 47 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
enes
2016. június 27. 13:09
A nagy vívmány: általános választójog. Mennyit is küzdöttek érte! Mégsem olyan jó??
Mich
2016. június 27. 10:34
"ne szidd az egyszeri angolt a döntéséért"... ...de bizony "az egyszeri angol" 30-40 évi idegenkedésén és önteltségén múlott, hogy népszavazás lett...
vendelin
2016. június 27. 09:37
Már önmagukban azok a reakciók, amelyeket a Brexit kiváltott az úgynevezett liberális média és politikai "elitből", valamint az egyszerű közhuszáraikból, jól jelzik a döntés helyességét. A reakció lényege: az eddig elénk, mucsai bőgatyások elé örök és követendő példaként citált brit demokrácia és a választópolgáraik gyalázása, az ottani alacsony iskolázottságúak, vidékiek és nyuggerek fensőbbséges lekezelése, a UKIP és mindennemű "populisták" átkozása, valamint az EU vezetés és a brüsszeli adminisztráció esetleges hibáinak és felelősségének teljes negligálása. Mindez persze megspékelve némi financiális-gazdasági fenyegetéssel, az ordas eszmék előretörésétől való rettegéssel, valamint az orbánfasiszmus ármányainak ecsetelésével.
KannibálTatárÚr
2016. június 27. 09:15
..."és túl rigid." Talán merev?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!