„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
A magyar népszavazás üzenete, hogy az európai lakosok elutasítják a brüsszeli vezetők kényszer-betelepítésről szóló döntését, mert az elképzelés és a végrehajtás megtagadásának financiális szankcionálása ellentmond a választók akaratának.
„A Nézőpont Intézet a Heti Válasz megbízásából készített legújabb közvélemény-kutatásából kiderül, hogy a magyarok 77 százaléka ellenzi a kötelező betelepítést, ami közel ugyanakkora elutasítottság, mint ami a 2008-as szociális népszavazás három kérdésének ügyében volt tapasztalható. A lakosság az Európai Unió legtöbb tagállamában hasonlóan vélekedik a bevándorlók kényszer-betelepítéséről: a közvélemény-kutatások tanúsága szerint a kvóta szellemiségét nagyon széles körben, közel kétharmados arányban elutasítják a legtöbb uniós tagállamban. (...)
A magyar népszavazás üzenete, hogy az európai lakosok elutasítják a brüsszeli vezetők kényszer-betelepítésről szóló döntését, mert az elképzelés és a végrehajtás megtagadásának financiális szankcionálása ellentmond a választók akaratának. A bevándorlók kötelező elosztását tehát nemcsak a kelet-közép-európai régióban és a balti térségben utasítják el, hanem azokban a nyugat-európai országokban is ellenzik, ahol a kormányok még támogatják a brüsszeli javaslatokat.
A magyar népszavazás fontos üzenet a brüsszeli politikai elitnek, közvetítheti az európai lakosság többségének véleményét a közös bevándorlási politika irányával kapcsolatosan. Egyértelműen kifejezheti, hogy a magyarok közel négyötöde elutasítja a kötelező betelepítési kvótát, és az európai polgárok túlnyomó többsége is így vélekedik.”