Nem tudta megemészteni a Bloomberg a magyar minimálbér-emelést: azonnal megszakértették, miért nem lesz jó a magyaroknak
Most sem volt optimista a hírügynökség.
Nem kell pszichológusnak lennünk ahhoz, hogy megértsük, miféle feldolgozatlan kisebbségi komplexusok alapozzák meg a tisztaságról és hagyományról szóló kelet-európai beszédeket.
„A »nyugatot«, amit állítólag meg akarnak védeni, Jeruzsálem és Athén, Westminster és Voltaire, Bach zenéje, a katolikus reneszánsz és barokk építészet írja le legszebben. Ezekben gyönyörködik az EU-támogatások ellenére is még mindig eléggé lecsúszott Kelet-Európa, csakhogy ezek többnyire a toleráns, többnemzetiségű K. u. K. időszakból származó dolgok, nem pedig a »nemzeti függetlenség« korszakaiból, amelyek főleg arról szóltak, hogy tekintélyelvű rendszereket hozzanak létre és megfélemlítsék a kisebbségeket.
Magyarország mostanság különösen vicces módon azokat a feltételezett értékeket mutatja fel, amiket az „összekevert” Nyugat-Európa régóta elfelejtett.
Aki azonban a Nemzeti Galériában, a budai várban végignézi az olajfestményeket, amely »nemzeti örökségeken« bátor magyarok küzdenek mongolok és törökök hordái ellen, főleg bajszos, fekete hajú magyarokat lát, keskeny szemekkel, akik a valóságban addigra már rég keveredtek a »határsértőkkel«.
Nem kell pszichológusnak lennünk ahhoz, hogy megértsük, miféle feldolgozatlan kisebbségi komplexusok alapozzák meg a tisztaságról és hagyományról szóló beszédeket.”