Financial Times: Putyin rövidesen beváltja az ígéretét, már a hétvégén Oresnyik rakéták zúdulhatnak Ukrajnára
Hamarosan nehéz helyzetbe kerülhet Ukrajna a brit lapnak nyilatkozó tisztviselők szerint.
Ideje lenne belenyugodni ebbe, nem pedig az oroszországi belügyekbe beavatkozni!
„Április 14-én Vlagyimir Putyin egyenes televízió- és rádióadásban, a modern kommunikáció valamennyi eszközét igénybe véve úgymond konzultált Oroszország polgáraival. A beérkezett 3 millióból mindössze nyolcvan kérdés közvetlen megválaszolására futotta a három óra negyven percben. Köztük a konkrét visszaélésekkel foglalkozókra, az oroszországi társadalom szociális mélységeibe, a közelebbi és távolabbi körzetek közemberek felett basáskodó csinovnyikok és oligarchák világába bepillantást engedőkre is reagált. Arra szintén szakított időt, hogy – amiként az orosz állami médiumok naponta teszik – nevetségessé tegye, lejárassa a Panama-iratok közzétevőit. Mint mondta: »hivatalos amerikai intézmények munkatársai állnak a provokatív kiszivárogtatás mögött. Az iratokról elsőként beszámoló Süddeutche Zeitung is az amerikai Goldman Sachs Bank birtokában lévő médiakonzorcium része« – állította.
– Ezt megelőzően, március végén, a független Levada közvélemény-kutató központ felmérése azt mutatta, hogy a lakosság több mint fele úgy véli, hogy az ország helyes irányban halad. A kétségtelen szociális feszültségek dacára, a választókorúak 82 százaléka támogatja Vlagyimir Putyint. Ha most lenne államfő-választás, a szavazók kétharmada negyedízben is újraválasztaná.
Ideje lenne belenyugodni ebbe, nem pedig az oroszországi belügyekbe beavatkozni!
Vietnamtól Irakon, Afganisztánon, Koszovón, Líbián, Ukrajnán át Szíriáig látható mennyi vérrel fizet a kisember, ha a demokrácia terjesztésének lángpallosú angyalaival álcázott rablótőkések kénye-kedve szerint alakulnak a dolgok. Persze, az őket kiszolgáló propagandisták nem így gondolkodnak, hanem azzal fekszenek és kelnek, hogy innen szép nyerni, az orosz medvét legyőzni! Kérdezem tőlük: de minek? Nem inkább a három évvel ezelőtti együttműködés útjára kellene lépni? Nem inkább belátni kellene, hogy minden nagyhatalomnak és vezetőjének van már elég szeplő az arcán, sokaknak pedig kifejezett sok rémtett a rovásán? Ez egyedül is elég lehetne a mindegyiktől való távolságtartásra, a mindegyik szavaival kapcsolatos fenntartásra. De ha ez kevés, gondoljunk arra, hogy befolyásuk ellen magunkat is védenünk kellene végre! Félreértés ne essék, a Putyiné ellen is.”