Nem fogunk dalt írni a menekültválságról

2016. február 04. 14:34

Békeidőben könnyű politizálni, csak ügyesen kell szónokolni és ígérgetni. Az ilyen krízisek idején mutatkozik meg igazán, ki rátermett, és ki nem. Interjú.

2016. február 04. 14:34
Matthias Jabs
Origo

Legnagyobb slágerük, a Wind Of Change a rendszerváltás és az egységes Európa himnuszává vált. A mostani feszült helyzetben nem érzik úgy, hogy újra aktuálissá válik a dal üzenete?

 

A Wind Of Change a huszonöt évvel ezelőtti euforikus hangulatot ragadja meg, mikor a Szovjetunió széthullott, Németország újraegyesült, és egész Kelet-Európa felszabadult az elnyomás alól. Most azonban megint gyülekeznek a felhők a fejünk fölött. Ott a menekültválság és a szíriai helyzet, amiről senki sem tudja, hogyan kéne megoldani. Az önök miniszterelnöke egyáltalán nem akar beengedni menekülteket, Németország viszont már most telítettnek tűnik.

 

Szerintem ez egy hatalmas teszt Európa számára, és ilyenkor a humanitárius szempont az első. Ha valaki tényleg menekül, azt be kell engedni, különösen télen. Minden mással csak ez után szabad foglalkozni. De a helyzet megoldása a politikusok feladata, akik most komoly kihívás előtt állnak. Békeidőben könnyű politizálni, csak ügyesen kell szónokolni és ígérgetni. Az ilyen krízisek idején mutatkozik meg igazán, ki rátermett, és ki nem.

 

Nyilván a politikusoknak kell megbirkózniuk a válsággal, de az nem tartozik egy rockbanda feladatai közé, hogy énekeljen róla?

 

Nem hiszem. A Wind Of Change is csak azért válhatott ennyire ikonikussá, mert megragadta egy kor hangulatát, egyfajta emlékeztetővé vált azok számára, akik ott voltak. A mai fiatalok már nem is értik, miről szól, hiszen legfeljebb a történelemórán hallottak róla. Egy jó dal mindig visszatükrözi a kort, amiben született: az amerikai rock'n'roll a vietnami háborút, a Wind Of Change pedig az európai változásokat. De a zene csak kifejezi a korszellemet, nem tudja megváltoztatni azt. Ezért nem érzem, hogy bármi értelme lenne most dalt írni a menekültválságról.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
I am being lied to
2016. február 11. 15:51
"Nem fogunk dalt írni a menekültválságról" Minő dicstelen önkorlátozás.
l.lajos
2016. február 11. 14:46
Annyira kétélű ez a "humanizmus"-nevű jelző.Németország befogad egy hatalmas tömeget de a sajátjaival nem sokat törődik(kartávolság).Persze mindenki rasszista,aki rapefugies-nak nevezi ezeket.Épeszű ember azt mondja,hogy:dögöljenek meg valahol máshol,mint hogy a lányomat,nejemet,rokonomat bántalmazzák ezek.Nem lehet Bármi Áron segíteni.
nimród
2016. február 11. 14:37
Egy "menekült", aki meg kívánja határozni, hogy hol fogadják be, az nem menekült. A migrációnak a nagyságrendje és egész "kinézete", a migránsok magatartása (tapasztalhattuk és már tapasztalhatják a németek is) arról győzi meg az épeszű embert, hogy itt valami veszélyes dologról van szó. Kétségtelen, hogy vannak a migráns tömegben valóban segítségre szoruló emberek. Jó volna segíteni rajtuk. De nehéz, mert az aljas szándék, aminek ők is -akaratuk ellenére- az eszközei, ezt nem nagyon teszi lehetővé.
Akitlosz
2016. február 10. 17:27
"Békeidőben könnyű politizálni, csak ügyesen kell szónokolni és ígérgetni. Az ilyen krízisek idején mutatkozik meg igazán, ki rátermett, és ki nem." Ezért aztán a politikusok kríziseket csinálnak, hogy legyen alkalmuk a saját maguk által teremtett krízisek megoldásával megmutatni rátermettségüket, hogy ők minden idők legnagyobb hadvezérei és így beírhassák a nevüket a történelembe. Ez a mostani krízis eleve nem is létezne, ha a nyugati szabad világ nem hozta volna létre. 1. Élhetetlenné és tönkre teszik az országokat, Afganisztán, Irak, Líbia, Szíria, s több más országban is problémákat okoznak, Tunézia, Egyiptom. 2. Ezzel sok milliós menekült és bevándorló áradatot generálnak az Európa felé. 3. A kettes pontra, az integrálásra meg a terrorveszélyre hivatkozva emelik az adókat, rendkívüli állapotot vezetnek be, korlátozzák a szabadságjogokat. Mindezek nem csak úgy megtörténtek, ezt valakik előre eltervezték, megszervezték és végrehajtották. Na vajon ki? Weslye Clark megmondta 2007-ben, hogy 7 országot tesznek tönkre 5 éven belül. Nem jós, csak tudja, amit mások nem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!