„Ugye, abban egyetértünk, hogy ha nem szülnek a nők, azt nem férfigyűlöletből teszik?
Azokban az országokban nő érdemben a gyermekvállalási kedv, ahol jobban megvalósul a nemek közötti egyenlőség, vagyis ha nők szülés után vissza tudnak menni dolgozni, és nem szorulnak ki három évre a munkaerőpiacról.
A genderisták nem azt támadják, hogy mivel a nõ szül, neki kell vigyáznia a gyermekre, tehát õ marad otthon, hanem azt, hogy ez automatikusan miért válik a hátrányára. Miért jár vele az, hogy behozhatatlanul kevesebb lesz a fizetése, és a kieső évekkel nem lehet elszámolni a karrierbeli elõmenetel során.
A gyermekvállalástól a férfigyűlöletnél sokkal jobban elriaszt egy nőt, hogy nem tudja elhelyezni a bölcsődéskorú gyerekét, mert nincs elég férőhely, vagy egyáltalán nincs is bölcsi az adott településen. Magyarországon a három év alatti gyerekek mindössze 10-15 százaléka jut bölcsődei ellátáshoz, míg az EU fejlettebb tagországaiban ugyanez az arány 28-67 százalék között van,
A gyermekvállalástól sokakat elriaszt az is, hogy kénytelenek huzamos ideig egy fizetésből megélni, ami sokkal könnyebben vezet családi elszegényedéshez, mint amikor mindkét félnek van munkajövedelme.”