Kövér László esete a genderőrülettel

2015. december 15. 07:42

A genderisták nem azt támadják, hogy mivel a nõ szül, neki kell vigyáznia a gyermekre, tehát õ marad otthon, hanem azt, hogy ez automatikusan miért válik a hátrányára

2015. december 15. 07:42
Mizsur András
hvg.hu

Ugye, abban egyetértünk, hogy ha nem szülnek a nők, azt nem férfigyűlöletből teszik?

Azokban az országokban nő érdemben a gyermekvállalási kedv, ahol jobban megvalósul a nemek közötti egyenlőség, vagyis ha nők szülés után vissza tudnak menni dolgozni, és nem szorulnak ki három évre a munkaerőpiacról.

A genderisták nem azt támadják, hogy mivel a nõ szül, neki kell vigyáznia a gyermekre, tehát õ marad otthon, hanem azt, hogy ez automatikusan miért válik a hátrányára. Miért jár vele az, hogy behozhatatlanul kevesebb lesz a fizetése, és a kieső évekkel nem lehet elszámolni a karrierbeli elõmenetel során.

A gyermekvállalástól a férfigyűlöletnél sokkal jobban elriaszt egy nőt, hogy nem tudja elhelyezni a bölcsődéskorú gyerekét, mert nincs elég férőhely, vagy egyáltalán nincs is bölcsi az adott településen. Magyarországon a három év alatti gyerekek mindössze 10-15 százaléka jut bölcsődei ellátáshoz, míg az EU fejlettebb tagországaiban ugyanez az arány 28-67 százalék között van,

A gyermekvállalástól sokakat elriaszt az is, hogy kénytelenek huzamos ideig egy fizetésből megélni, ami sokkal könnyebben vezet családi elszegényedéshez, mint amikor mindkét félnek van munkajövedelme.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
catalina9
2015. december 15. 15:20
A bugyibaritonisták és gatyaszopránok epét hánynak..
DreiZinnen
2015. december 15. 12:42
Azon gondolkozom, miért olyan elítélendő a lehetőség - amely, ha jól tudom, egyetlen más európai országban sincs - hogy 3 évet vehessen igénybe az édesanya, ha otthon szeretne maradni a gyermekével? És azon vajon ki gondolkozik, hogy a gyerekeknek maguknak mi az igazán jó? Ahogy ismerősi-baráti körben látom, a gyerekek 3-4 éves korukig, tehát pont óvodakezdésig, nagyon szívesen vannak otthon, és alapvetően az édesanyjuk jelenti nekik az eligazodási-biztonsági pontot a világban. Általában (persze csak nagy általánosságban) éppen pont 3-4 éves korban változik ez, amikor a gyerekek maguktól nyitnak a "külvilág" felé - lehet, hogy nem véletlenül ezért a 3-4 éves kor az óvodai korhatár... Mindenesetre, ha átlagos normális családról van szó, a gyerek kárára nem válik, hogy élete első 3-4 évét az otthon biztonságában tölti (és mondjuk nem a bölcsiben), sőt...
Gombóc XVI. Artúr
2015. december 15. 12:21
"...Magyarországon a három év alatti gyerekek mindössze 10-15 százaléka jut bölcsődei ellátáshoz, míg az EU fejlettebb tagországaiban ugyanez az arány 28-67 százalék között van..." Viszont az "EU fejlettebb tagországaiban" egy anyuka ha akar sem maradhat otthon a gyerekével három évig, ami a gyereknek is nagyon jó ha megtörténik, hiszen ez a legérzékenyebb időszak. Természetesen a kérdés nagyon összetett és nyilván szükség van a még több bölcsődei férőhelyre is, de ha már a fejlett EU tagállamokra hivatkozik a szerző, azért jobban utána kéne néznie annak, amiről értekezik...
pollip
2015. december 15. 12:15
"A genderisták nem azt támadják, hogy mivel a nõ szül, neki kell vigyáznia a gyermekre, tehát õ marad otthon, hanem azt, hogy ez automatikusan miért válik a hátrányára " Esetleg segítsen be az apa a gyereknevelésbe. Micsoda felfogás, hogy a gyerek hátrányt okoz. Nem ismerik a gyerekkel együtt járó boldogságot. Szerencsétlen szegényes lelkületűek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!