Provokáció nélkül nem fog menni, tehát akkor most éppen egy etnikumok közötti konfliktus kiprovokálására irányuló kísérletnek voltunk tanúi? Iliescu óta láttuk, hogy ha »ügy« van, akkor halottakból, sebesültekből soha nincs elég. Láttunk román katonákat más román katonákat lemészárolni a forradalom idején Otopeninél, Iliescu és klikkje ördögi, sátáni tervének eredményeként. Láttunk románok által megnyomorított, megerőszakolt, megvert románokat a bányászjárások alkalmával, ugyanazon ördögi terv részeként, mellyel ugyanaz a gyilkos Iliescu a hatalmát kívánta megszilárdítani. Láttunk egy Marosvásárhelyt, ahol ugyanazon Iliescu és a szolgálatai miatt egymást verték az etnikumok. Mégis úgy gondolnánk, hogy fejlődünk, hogy még a szekus módszerek is tartják a lépést az idővel. De nem, ugyanazokat a hülyéknek, tájékozatlanoknak és ünnepnapi hazafiaknak szánt módszereket alkalmazzák. Ugyanolyan infantilis forgatókönyveket kínálnak fel nekünk, mint 26 évvel ezelőtt. Talán-talán bejönnek… Talán egymásnak esünk itt, magyarok és románok, rokonok egymás közt, testvérek a nővérekkel, talán mi, erdélyiek is együtt üvöltjük majd a Kárpátokon túliakkal: »Kifelé a magyarokkal az országból!«