Magdeburgi terrortámadás: magyarázkodik a német belügyminiszter
A terrortámadás után gyorsabb intézkedéseket és szigorúbb biztonsági szabályokat sürget a német kormány.
Arra gondolsz, hogy olyan semminek tűnik a gépfegyver, olyan lehetetlennek, hogy a belőle érkező pár centiméteres valamitől meghalhatnak emberek. Meg hogy nincs olyan, hogy végzet, csak rossz helyen rossz időben.
„a kasszánál egy férfi foglalja le az eladót, százkilencven centi körüli, valami öreges napraforgómintás ruhát tart oda, segítene-e neki megvarrni, aztán elvinné, a feleségének lesz, ma van a születésnapja, nem tud tűvel-cérnával bánni, de a felesége örülne neki, évikének hívják, kedvesen ejti ki a nevét. végignézel rajta, nyomorultul érzed magad, itt az ország, ahol a férfiak övvel szorítják a hasukra a két számmal nagyobb koptatott farmert és négyszáz forintos szakadt ruhát guberálnak a feleségüknek, mert csak arra futja. te is simán válhatsz egy őszülő, gyermektelen általános iskolai tanárrá, aki boldogan veszi fel másnap a csúnya ruháját, miközben a lányok megjegyzik magukban, hogy ez a szokásosnál is ocsmányabb darab a tanár nénin.
a pultos felkapja a kis varródobozt, megdicséri a ruhaválasztást, most veszed csak észre magad, bámulod őket, persze mi más tehetnél, amíg nem fizetheted ki a pulóvered, kinézel gyorsan az utcára, meglátod magad a kirakatban, ahogy sötétedik, a karikás szemeid, a túl hosszú frufrud, a ronda arcod, amit mindig csak részegen találnak kellemesnek a férfiak, arra gondolsz, te is válhatsz egy ilyen feleséggé, meglepően könnyen megeshet, és majd minden este rizst eszel virslivel a televízió előtt ülve.
kifizeted az összeget, kilépsz az ajtón. elképzeled, hogy öngyilkos merénylők robbantják fel magukat a sarkon, a társaik fegyverrel lövik a járókelőket. arra gondolsz, hogy olyan semminek tűnik a gépfegyver, olyan lehetetlennek, hogy a belőle érkező pár centiméteres valamitől meghalhatnak emberek. meg hogy nincs olyan, hogy végzet, csak rossz helyen rossz időben. talán neked is meglövik a bal karod, és a penny meg a kínai között hasra esel, hogy halottnak tettesd magad. egyszer játszottál a barátoddal olyat, hogy etikátlan kérdéseket tettetek fel egymásnak. arra a kérdésre, hogy kivel találkoznál életed utolsó napján, a családodat mondtad a huszonnégy óra végén. most nekik is megköszönnél mindent, de a nap végén a barátod arcát látod magad előtt, ahogy feléd hajol és megmondod neki, hogy soha nem szerettél még senkit annyira, mint őt. aztán egészen melletted ismét felrobban valami.”