„A Párizsban öldöklő terroristák elérték céljukat: a nyugati világ ismét retteg. És ahogy ez várható volt, sokan azokat a menekülteket kezdték kárhoztatni, akik szintén a terroristák kegyetlenségei elől menekülnek. Sőt, Vona szerint ideje újra összekovácsolni a rossz emlékű keleti blokkot. Legyünk észnél, nehéz idők jönnek és beteg elmék éledeznek, pedig a szabadságnak és egymás kölcsönös tiszteletének nincs történelmi alternatívája.
A kormány vasárnapra nemzeti gyásznapot rendelt el és B szintű terrorfenyegetettség rendszerét vezetik be, habár Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint Magyarországot nem fenyegeti terrorveszély. Eközben Vona Gábor azt írta közösségi oldalára, hogy »mindennemű pánikkeltést kerülve Magyarországnak is fel kell készülnie a terrorizmus ellen«. Majd 3200 karakternyi következetlen írásában mégis pánikot kelt és utcára hívja az embereket »Nem akarunk bevándorlást! Nem akarunk terrorizmust!« címmel. A terroristák elérték céljukat: a nyugati világ ismét retteg, és sokan azokat a menekülteket kezdték kárhoztatni, akik szintén a terroristák kegyetlenségei elől menekülnek.
Mi az Együttben úgy gondoljuk, hogy a péntek este történtek ismét fájdalmas határozottsággal hívják fel a figyelmet az arctalan terror elleni közös, nemzetközi erőfeszítések fontosságára. A gyűlölet ellen küzdeni, és néha harcolni kell, mert a szabadságnak és egymás kölcsönös tiszteletének nincs történelmi alternatívája.
Idén márciusban döntött arról az Országgyűlés, hogy hazánk legfeljebb 150 katonát küld az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni fellépéshez az iraki Erbílben található kiképző központba. Ugyanakkor nemmel voksoltak a mindig gyáva MSZP, a megzavarodott Jobbik és a gyakran félrebeszélő LMP képviselői, viszont a Fidesz és a KDNP mellett támogatták a fellépést az Együtt képviselői is.
Most a Jobbik elnöke bejegyzésében arról fecseg, hogy »a terrorveszély nem ért véget, lényegében csak most kezdődik. Hiába ígért Franciaország könyörtelen ellencsapást, ez a fajta fenyegetettség sajnos nehezen lesz csökkenthető. Az ISIS felszámolása után tömegével térhetnek vissza dzsihadisták Európába, vagy fanatizálhatják az itteni hálózatukat, közösségüket.« Vagyis Vona szerint nincs értelme fellépni a mérgező rákos sejtként burjánzó ISIS ellen, mert az is csak a terrorizmust erősíti, de azt még Vona is megállapítja, hogy a »bevándorlók nem terroristák«, viszont szerinte »jól látható a folyamat, ahogy Európába érkezve rádöbbennek, hogy itt sem fenékig tejfel az élet, majd emiatt frusztrált közösségekké válnak, akik között a terrorsejtek könnyen megtalálják a maguk utánpótlását«.