Tanuljunk Magyarországtól!
A magyar kormány példája tanulságos lehet az önállóságot kereső új politikai erők számára. Politikájuk magában foglalja a távolmaradást más kultúráktól, valamint az önazonosság hangsúlyozását és védelmét.
Az a kör, amelyből eredetileg az MSZP irányító garnitúrája összeállt, részben maga is a Szovjetunióban végezte különféle tanulmányait, de egyeseknek már a szülei és a nagyszülei is a Szovjetunióhoz való kapcsolatuknak köszönhették egzisztenciájukat
„Mindig is elképedve konstatáltam, hogy tudják összeegyeztetni a ruszofóbiát egy olyan pártnak a vezetői, akik elődjüknek tekintik azokat a magyarországi politikai erőket, amelyek a Szovjetunió Kommunista Pártjával (SZKP) testvéri szövetségben uralták Magyarországot az 1948–1989 közötti időszakban. Elképedésemet csak fokozza, hogy e magyarországi pártok mai utódjának, az MSZP-nek nem egy vezetője a kommunista Magyar Szocialista Munkáspártnak is vezetője, vagy apparátcsikja volt. Mi több, az a kör, amelyből eredetileg az MSZP irányító garnitúrája összeállt, részben maga is a Szovjetunióban végezte különféle tanulmányait, de egyeseknek már a szülei és a nagyszülei is a Szovjetunióhoz való kapcsolatuknak köszönhették egzisztenciájukat.
Nem állítom, hogy Kunhalmi Ágnesre személyesen bármelyik leírás is illik. Ám elvtársaira igen. Márpedig, mint ilyenek, nyilván tudják, hiszen személyes tapasztalataik, vagy tanulmányaik alapján is tudniuk kell, kellene, hogy az SZKP-nak alig volt köze magához az orosz néphez, ha csak nem oly módon, hogy a bolsevik diktatúrát az oroszság nagy tömegei maguk is elszenvedték. Ezért igen méltatlan, sőt aljas dolog összemosni az oroszságot a kommunista-bolsevik hatalomgyakorlási módszerekkel. Márpedig Kunhalmi, és beszédíró stábja – ahogyan ez a mai MSZP-nél, és más pártok, sőt különféle közszereplők esetében is rendre megtörténik –, kimondva kimondatlanul erre a csúsztatásra épített a fenti szövegben.”