Európa jobbra fordul?
A Politico májusi cikke szemléletesen ábrázolta azon uniós államokat, melyekben előre tört, vagy hatalmon van a jobboldal.
Az eddigi összes tény és tapasztalat fényében úgy látszik, hogy ezt a folyamatot elsősorban a nemzetközi háttérhatalmak tervezték el és irányítják, amelyeknek az első számú képviselőjük, végrehajtójuk nem más, mint az Egyesült Államok.
„A kérdés persze a szokásos, amit nem kerülhetünk meg: cui prodest, vagyis kinek az érdeke mindez, kinek az érdeke Európa lerohanása? A válasz még nem lehet minden szempontból bizonyított és dokumentált, de az eddigi összes tény és tapasztalat fényében úgy látszik, hogy ezt a folyamatot elsősorban a nemzetközi háttérhatalmak tervezték el és irányítják, amelyeknek az első számú képviselőjük, végrehajtójuk nem más, mint az Egyesült Államok. A cél elsősorban geopolitikai, s az motiválja, hogy a háttérhatalmak és az őket megtestesítő Egyesült Államok által irányított egypólusú világrend, a »történelem vége« koncepció monopolhelyzete megrendülni látszik, hiszen új pólusok jelentek meg a világban, mint Kína, India, a BRICS-országok, s persze az ősellenség, Oroszország, s fennáll a veszélye annak, hogy Európa és Ázsia egymásra talál, ezt pedig meg kell akadályozni. Hogyan? Egyfelől Ukrajnában rendetlenséget kell kelteni, hogy Oroszországot meggyengítsék és elszigeteljék az uniótól és persze főleg Németországtól (idézet Victoria Nuland asszonytól, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelős államtitkár-helyettesétől: »nem véletlenül költöttünk erre a témára ötmilliárdot«). Másfelől a közel-keleti és észak-afrikai arab országokban – Irakban, Szíriában, Líbiában – mesterséges háborúkat kell elindítani, aminek kettős haszna lesz: egyik oldalról a háttérhatalmak részeként funkcionáló Izrael a riválisai szétesésével megerősödik, másik oldalról a szétvert arab országokból – kellő szervezés, propaganda, finanszírozás és csempészet révén – a háború elől menekültek egy jobb élet reményében elindulnak Európa felé. Ezzel pedig Európát lehet elgyengíteni, persze nem teljesen, csak például annyira, hogy elitje zokszó nélkül aláírja a transzatlanti kereskedelmi és befektetési együttműködést (TTIP) az Egyesült Államokkal, amely minden ízében a háttérhatalmak, a multik, a pénzemberek érdekeit szolgálja, s egyben szétveri a »demokratikusnak« nevezett nemzetállamok ellenállását a magánérdek előtt.”