Kabaré: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A nagyobb problémára, a beözönlött nem menekültekre viszont nincs semmi megoldás. A német szociáldemokrata munkaügyi miniszter szerint a bevándorlók kevesebb mint 10 %-a munkaképes.
„A nagyobb problémára, a beözönlött nem menekültekre viszont nincs semmi megoldás. A német szociáldemokrata munkaügyi miniszter szerint a bevándorlók kevesebb mint 10 %-a munkaképes. Ez nagyon eltér a sajtó és a balos mainstream által sugallt pozitív helyzettől. Egy részt nyilván tud majd foglalkoztatni a magországok gazdasága, de a többieket jogszerűen ki kellene toloncolni. A gyakorlatban ez nagyon nem megy. A balkániakat még valahogy visszaküldték, de a közel-keleti országokkal nem nagyon van toloncegyezmény, tehát erre a nagyobb problémára még semmilyen megoldást nem találtak ki.
A gyakorlat is azt mutatja, hogy ha egyszer valaki bejutott az EU-ba, még ha illegálisan is, jó eséllyel benn is tud maradni. Ez pedig nem jelent mást, mint a szociális hálón való csimpaszkodást. Nos, ebből sehogy sem látszik a sokak által hangoztatott bevándorlás = tiszta haszon. És akkor még nem beszéltünk a családegyesítés címén bejönni szándékozók tömegéről.
És nem beszéltünk arról sem, hogy az eddigi “normál” méretű migráns tömeg jó részét sem sikerült Európának integrálnia. Hiába tudnak a pártolók felmutatni muszlim polgármestert vagy minisztert, mégis csak a csalódott, frusztrált második, harmadik generációs muszlim fiatalok üzemeltetik a “no go” zónákat, amelyek az integrálatlanság tömeges tanúi és a szélsőséges iszlamista mozgalmak melegágyai. Ezek kapnak most jelentős utánpótlást.
Ha az iszlám veszélyt most félre is tesszük, teljesen nyilvánvaló, hogy Európa egyelőre nem tud mit kezdeni a menekültválsággal, menekültügyi rendszere csak arra az esetre jó, amikor nincs menekültügy. Egyáltalán nem vigasz, hogy egyéb válságokkal szemben is ugyanilyen tehetetlen az EU. Nem tudott mit kezdeni a balkáni válsággal, és nem tud mit kezdeni a görög válsággal. Az Orbán Viktor nevű válság pedig megmérte az EU demokráciavédelmi rendszerét, és az nagyon könnyűnek találtatott. EU-asszisztencia és finanszírozás mellett egy tagország simán beszántotta a Köztársaság intézményrendszerét. Többszörös bizonyítvány az alkalmatlanságról.”