Így menekítették Moszkvába Bassár el-Aszadot az oroszok
A külügyminiszter-helyettes kijelentette, nem adják ki a volt szír elnököt.
Valószínűtlen, hogy Amerika Kapitány visszaveszi a stafétát a kínai sárkánytól, és a világgazdaság motorja vígan döcög tovább. Még ilyen olcsó olajárak mellett sem.
„A fő kérdés az, hogy képes-e az USA visszavenni korábbi szerepét, amikor főleg az amerikai háztartások fogyasztása révén húzta a világgazdaság szekerét. Mert az Európai Unióra most se nagyon számíthat, a korábban sztárolt BRICS országok meg egymás után dobják be a törülközőt (közülük egyébként relatíve még mindig Kína van a legjobb helyzetben). A rogyadozó fejlődők, az összeomlás elé néző nyersanyagfüggők (Venezuela, Irak, Oroszország, Irán), meg a nyersanyag nélkül omladozók (Ukrajna, Egyiptom), a lassan araszoló és problémákkal küszködő EU – ez lenne jelenleg röviden a világgazdaság, Amerika nélkül.
Csakhogy az USA relatív súlya már korántsem olyan, mint az ezredfordulón, emellett a fejlett országok a válság után agyondoppingolt, agyon-szteroidozott formában jutottak el újra a növekedésig. Nulla kamatokkal, csúcsra járatott jegybanki pénznyomdával, hatalmas államháztartási hiányokkal és emiatt dagadó államadóssággal. Vagyis állami gazdaságélénkítésre a fejletteknél nem maradt puskapor, és ez alól Amerika sem kivétel. Ahol a háztartások »élménye« igencsak friss arról, hová vezet a túlzott eladósodás. Szóval valószínűtlen, hogy Amerika Kapitány visszaveszi a stafétát a kínai sárkánytól, és a világgazdaság motorja vígan döcög tovább. Még ilyen olcsó olajárak mellett sem.”