„A rezsicsökkentés egy szent tehén” – Nagy Attila Tibor szerint ezen múlhat Magyar Péter sikere
Az elemző az Indexnek nyilatkozott.
A vezérek imádata és a korrupciós szint között egyértelmű összefüggés van: minél többen szeretik őket, annál korruptabb az ország. A korrelációs együttható 0,55.
„Figyelem, eredeti tudományos publikáció következik! :)
Egy magyar politikus hivatalos facebook-lapjára tévedtem, és látom ám, hogy bőszen lájkolják a népek. Vérszemet kaptam, és megnéztem, hogy van ez Európa-szerte. Elkezdtem végignézni a néhány ország első számú vezető politikusára leadott lájkok számát, ezt elosztottam az ország lakosainak számával – aztán gondoltam egyet, és megnéztem, hogy a lakosonként a vezetőre leadott lájkok száma vajon korrelál-e az ország korrupciós állapotával, amit a Transparency International 2014-es adataiból vettem elő.
A vezérek imádata és a korrupciós szint között egyértelmű összefüggés van: minél többen szeretik őket, annál korruptabb az ország. A korrelációs együttható 0,55.
Az elemzés mellékelt eredményét szeretettel ajánlom mindenkinek, aki miniszterelnökök és államelnökök oldalát lájkolja.
Mivel a Transparency International korrupcióérzékelési indexe társadalmi szinten értelmezett, voltaképpen nem is önmagában a politikus, hanem vele együtt az őt lájkoló közönség korrupciós szintjéről állíthatunk valamit. Sőt, fájdalom, még az őt nem lájkolókértól is. Vagyis kizárólag közös, együttműködő nemlájkolással javíthatunk helyzetünkön. Illetve, hogy ha már az ember állampolgárként olthatatlan szükségét érzi, hogy egy politikust betetszikezzen, a közjó érdekében a lájkot legkésőbb abban a pillanatban érdemes visszavonni tőle, amikor az illető hatalomba emelkedik. Ezen régi felismerést nem árt újra meg újra tudatosítanunk magunkban.”