Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
A görög válságkezelés ugyanis annyi sebből vérzik, hogy mire az utolsóra is szorítókötést tennénk, azt sem tudnánk, hova is tettük az első tapaszt.
„Ha közelebbről szemügyre vesszük Hellászt, azt láthatjuk, hogy tegnap tíz százalékkal emelkedett az áfa, így az árak is olyan alapvető termékek esetében, mint a só, néhány húsféle vagy a WC-papír. Ugyancsak ekkora drágulással szembesültek a turisták az éttermekben és kávézókban. A tízszázalékos áfaemelés kihat a temetkezési szolgáltatásokra vagy épp a taxikra. A tömegközlekedés sem marad ki, ott jövő hónapban jön az emelés.
Ami a kormányzást illeti, meglepő lenne, ha Alexisz Ciprasz és kabinetje kihúzná az év végéig. A miniszterelnöknek lassan elfogynak a »megbízható« emberei, a pártszövetségének bal széle fellázadt ellene, bőrdzsekis közgazdász celebje, Janisz Varufakisz elhagyta, és akkorát rúgott vissza neki, amekkorát nem szégyellt. Most az állítólag tehetséges, de állandóan szomorú közgazdász pénzügyminisztere próbálja oltani a tüzet. A Sziriza hűséges »testvére«, az ősszel választásokra készülő, korábban teljes mellszélességgel mellettük kampányoló spanyol Podemos is igaz, hű társként elsunyított mellőlük.
Cipraszt lassan saját választói is faképnél hagyják. Egy hete, a mentőcsomag megszavazásának estéjén nem vicsorgó szélsőjobbos Arany Hajnal-szimpatizánsok dobálták a Molotov-koktélokat a rohamrendőrökre, hanem olyan szélsőbalos anarchisták, akik nem félnek, ha ütni kell.”