Kemény üzenetet kapott Brüsszel az Európai Parlamentben: „Mi lesz legközelebb? Tenyérből olvas, vagy leönti magát halvérrel?”
Daniel Freund erős kritikát kapott.
Magyar szempontból – és itt most nem a bevándorlásellenes kormány, hanem az emigráns magyarok érdekeire gondolok – egyedül a Munkáspárt fölényes győzelme lenne megnyugtató.
„A Munkáspárt az egyetlen komoly párt, ami kizárólag az EU-n kívüli bevándorlók számát korlátozná, az EU polgárait megillető alapszabadságokat nem.
Lehetséges koalíciós partnereik közül a liberálisok kvótákban gondolkodnak, ezzel remélvén bátorítani a képzett munkaerő bevándorlását, és visszatartani a képzetlenek tömegeit. Programjuk szerint időről időre felmérnék, hogy milyen területeken van munkaerőhiány, és azt is, hogy milyen hatása van a bevándorlásnak a szolgáltatások színvonalára, a bevándorlóktól pedig megkövetelnék a nyelvtudást.
A zöldek radikálisan bevándorlásellenes-ellenesek, vagyis szerintük hiba bűnbakot csinálni a bevándorlókból, így elleneznek mindenféle kvótarendszert, legyen szó EU-n belüli vagy azon kívüli bevándorlókról.
A skót nacionalistáknak erről a kérdésről is a skót függetlenség jutott az eszükbe, szerintük a brit kormánynak a bevándorlási politika ügyét is át kéne engednie a skót parlamentnek. Amúgy pedig kétéves, a tanulmányok befejezése után kiadható munkavállalási vízumot vezetnének be, de csak Skóciában. A walesi nacionalisták pont ugyanezt akarják.
Az SNP-hez hasonlóan monomán UKIP-nek is mindenről ugyanaz jut eszébe: szerintük a bevándorlás kérdését egyedül úgy rendezhetnék, ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból.
Végül a konzervatívok újra akarják tárgyalni az EU-val a polgárok szabad mozgásáról és munkavállalásáról szóló szabályokat úgy, hogy a bevándorlók ne legyenek jogosultak ugyanazokra az ellátásokra, amik a brit állampolgárokat megilletik.”