Elégedetten állhatott fel a tárgyalóasztal mellől Zelenszkij: sziklaszilárdan ott állnak mögötte a britek és a franciák

Egyre közelebb kerülhet Ukrajna a tűzszünethez.

Le lehet fogadni, David Cameron nem úgy akar bevonulni a történelemkönyvekbe, mint az a miniszterelnök, aki kivezette az Európai Unióból a szigetországot. Ahogy nem szeretne az a kormányfő sem lenni, aki hagyta szétesni az Egyesült Királyságot.
„Le lehet fogadni, David Cameron nem úgy akar bevonulni a történelemkönyvekbe, mint az a miniszterelnök, aki kivezette az Európai Unióból a szigetországot. Ahogy nem szeretne az a kormányfő sem lenni, aki hagyta szétesni az Egyesült Királyságot. Kiszámíthatatlan, milyen szerepet fognak játszani a londoni alsóházban a diadalmas skót nacionalisták. Ahogy látszik, aligha elégszik meg Skócia a toryk által kínált szélesebb jogosítványokkal, s mihamarabb újraindíthatja a függetlenségi kampányt.
Ha Cameronnak a legnehezebb bűvészmutatványt is sikerülne végrehajtania, s a 2017-re beígért igen-nem referendum idejére meg tudná győzni az EU-val szemben mindig is zsigeri módon gyanakvó briteket, hogy a tagságot válasszák, akkor hosszú időre megint levehetnék napirendről a kivonulni vagy bennmaradni kérdést. Az uniós vezetők – bármennyire is idegesítik őket a brit követelések – kompromisszumot ajánlanak majd és segítséget fognak nyújtani, hogy a rettegett Brexit, vagyis a kilépés elkerülhető legyen. A font léte pedig úgysem kérdéses: kizárt, hogy a britek hajlandók lennének megválni szuverenitásuk szimbolikus jelképétől.”