Hiába játssza a flegmát Magyar Péter: úgy fél a jobboldali sajtótól, mint ördög a tömjénfüsttől (VIDEÓ)
A Hír TV stábja most sem tudott érdeklődni a hangfelvételek kapcsán.
A régi szisztéma, melyben, ha a kormánypárt bukik, proteszt szándékkal átvoksolnak a baloldalra, már csak történelem a magyar választók attitűdjében.
„Mit rontottunk el? Alapvetően több oldalról követtünk el hibákat.
1. Bár voltak olyan szervezetek amelyek másképp cselekedtek, mégis jellemző volt egy darabig, a Jobbik ignorálása. Ez több oldalról hiba. Erősíti a rendszerellenes képet, összehúzza bázisát. Ezen kívül alapvetően antidemokratikus. Egy politikai párt (jó esetben) embereket képvisel, a szavazóit. Akárhonnan is nézzük, a Jobbik elegendő támogatást kapott ahhoz hogy képviseletet adjon a parlamentben, még akkor is ha sok szempontból ordas eszméket fogalmaznak meg. Nem kihagyni kell őket a vitából, hanem pont ellenkezőleg: megverni őket benne és bizonyítani igaztalanságukat. Alapvető tévedés az, hogy ezzel a többi párt legitimálja őket. A politikai legitimáció forrása a nép, egy demokráciában el kell fogadni a szavazók akaratát, viszont törekedni kell a véleményük racionális érveléssel történő megmásítására.
2. Rosszul határoztuk meg politikai ellenfeleink súlyát. Mindegyikőnk, aki részt vesz (legalább helyi szinten) a politika alakításában, szinte kizárólag a Fideszt célozta meg mint legyőzendő rossz. Nem voltunk elég éberek és józanok ahhoz hogy belássuk: az első ellenfél akivel dacolnunk kell a szélsőjobb. Minden korrupciótól áthatott rendszer alapvetően magától összeomlik, (mióta felgyorsult világban élünk, ahol a hírek szinte azonnal elterjednek, még hamarabb is) a politikai ellenzéknek a kormányzóképesség kialakítására kell törekedni. Sokszor annyira beleéljük magunkat a napi politikai csatákba és az utcai politizálás rendszer döntögető tevékenységébe, hogy erről szinte elfeledkezünk. Miközben tüntetünk, hangosan beszélünk és ezzel (remélhetőleg) gyorsítjuk a NER hanyatlását, nem váltunk alternatívává és ezt a Jobbik próbálja kihasználni. Ezért mutatja magát visszafogottabbnak, konzervatívabbnak, akkor is ha tudjuk: mögötte a gárda, a betyársereg és egyéb szélsőséges szervezetek ideológiája van.
3. Nem figyeltünk fel a a folyamatokra. Miközben a Fidesz egyre xenofóbabb politikát folytat és mesterségesen is ellenségeket kreál a népnek, a Jobbiknak még mondania sem kell semmit. A régi szisztéma, melyben ha a kormánypárt bukik, proteszt szándékkal átvoksolnak a »baloldalra« már csak történelem a magyar választók attitűdjében. A Jobbik megjelenésével már a csalódott emberek nem mennek »messze« a tiltakozó voks megtételére, hiszen egyre inkább konvergál egymáshoz a két jobboldali párt. Így szabad átjárás van a két bázis között, amely óriási tartalék a Jobbiknak.”