Megszólalt Zelenszkij jobbkeze: Ukrajna hallani sem akar a békéről, meg amúgy se elég erősek épp
Kijev szerint hiányzik az erő, és a nyugati támogatás a béketárgyalásokhoz.
Milyen a hivatalos viszonyuk a Magyar Gárdához, a Betyársereghez és a Zagyva György Gyula vezette Hatvannégy Vármegye mozgalomhoz?
„Régi toposz, hogy a baloldali politikusok csak egymással vannak elfoglalva, a társadalom problémáira érzéketlenek, az meg végképp távol áll tőlük, hogy megoldást is találjanak az emberek mindennapi problémáira. Bezzeg a Jobbik! Vona Gábor szombati évértékelő beszédéről elismerően nyilatkoztak a politológusok is, a Jobbik szerintük újabb szavazókat szólíthat meg a »mérséklődésével«.
Tényleg? A Jobbik az új »nyugodt erő«?
Vona ismét az általános választójog eltörlését sürgette: szerinte aki általános iskolai végzettséggel nem rendelkezik, az nem méltó arra, hogy a nemzet ügyeiről döntsön. A jogerősen betiltott Magyar Gárda nevű erőszakszervezetet nemcsak újra törvényessé kívánják tenni, hanem a hivatalos rendvédelem részévé emelnék. Továbbra is szorgalmazzák a kémiai kasztrálás és a halálbüntetés bevezetését. Novák Előd már egy cigány csecsemő megszületését is rossz hírnek tartja. A sajtószabadságot korlátozhatónak tartják. A melegfelvonulásokon már megszokottak a jobbikos ellentüntetők. Miközben »KGBéla« kémügye már az Európai Parlament előtt van, a Jobbik sokadszorra is kiállt Oroszország mellett.
És tényleg a Jobbik érzékeli a legjobban az emberek mindennapi problémáit?
Vona szerint a »döntő kérdések« a következőek: »egy- vagy többkamarás országgyűlést akarunk-e? Hogyan viszonyuljunk a történelmi jogfolytonossághoz? (Azaz a királyság visszaállításához, teszem hozzá én.) Korlátozható-e a sajtószabadság, és ha igen, miben? Elképzelhető-e az esküdtszék bevezetése a bíróságokon?«. Rengeteget beszélt a bevándorlás korlátozásáról, és arról, hogy Magyarországnak a Nyugat helyett az iszlám országokhoz fűződő kapcsolatát kellene erősítenie. Tényleg ezek az ország fő problémái?! Az egészségügyről, az oktatásról egy szó sem esett, a szegénység kérdéséről is csak egyetlen kérdést tett fel (»Meddig tartható, hogy brüsszeli árakon vásárolunk, de tiranai béreket kapunk?«). Megoldási javaslat semmi. És még a Jobbik szokta azzal vádolni a baloldalt, hogy nem érti az emberek valódi problémáit! A Jobbikkal szemben a PM például folyamatosan küzd a gyermekéhezés felszámolásáért, amit Zuglóban meg is oldottunk, kész programja van az egészségügy rendbetételére, ingyenessé tenné a felsőoktatási alapképzést, uniós pénzből megoldaná a pályakezdők munkába állását, és egész télen ételt oszt a hajléktalan embereknek. Ez csak néhány példa a valódi problémákra és megoldásokra.
A fentiek fényében teljesen hiteltelenné válik a Vona-beszéd egyetlen valódi – de korántsem új vagy eredeti – gondolata: az, hogy hamis szembenállásra épít a magyar politika, a politikai elit konfliktusai sokszor köszönőviszonyban sincsenek a társadalom igazi dilemmáival. Hogy ez mennyire hiteltelen Vona szájából, azt jól példázza másnapi megnyilvánulása: Arra szólította fel a köztársasági elnököt, hogy ne csak a holokausztra, hanem a drezdai bombázásra is emlékezzünk meg: »a zsidóság tragédiájára való közös megemlékezés után most közösen emlékezzünk meg a német emberek tragédiájáról is«. Mi ez, ha nem hamis szembeállítás?
Én most a következőket kérdezem Vona Gábortól:
- A holokauszt a magyarság problémája, vagy, ahogy szóvivője mondta korábban »nem elsősorban a magyarságot érintette, hanem inkább a zsidóságot«? Miért nem vett részt még soha egyetlen holokauszttal kapcsolatos megemlékezésen sem a Jobbik?
- Miért számít rossz hírnek egy cigány csecsemő megszületése?
- Milyen a hivatalos viszonyuk a Magyar Gárdához, a Betyársereghez és a Zagyva György Gyula vezette Hatvannégy Vármegye mozgalomhoz?
- Hogyan kívánják pótolni azt a több ezer munkahelyet, ami a »multik« és a nyugati cégek általuk – és a Fidesz által is – sürgetett diszkriminálása esetén elveszne? Majd a »turáni befektetők« teremtenének új munkahelyeket?
- Hogyan gondolják, hogy NATO-tagként semlegesek maradhatunk Oroszország és a NATO konfliktusában?”