Erre senki sem számított: lemondott Meloni elnöki tisztségéről
Az olasz kormányfő az ECR elnöki tisztségére Mateusz Morawiecki volt lengyel miniszterelnököt jelölné.
G. Fodor állítása óriási tévedés. Az elszomorító veszprémi eredmény tükrében akár végzetes tévedésnek is nevezhetjük.
„G. Fodor Gábor, a Századvég stratégiai igazgatója jól beleköpött a hétvégi húslevesbe, amikor azt állította, hogy »A jobboldali értelmiségiek közül sokan vannak abban a tévedésben, hogy a „Polgári Magyarország” hívószót politikai realitásnak gondolják, pedig az természete szerint politikai termék volt. Ők még ma is azt gondolják, hogy az 1998 és 2002 közötti Magyarország valóban polgári Magyarország volt. Ez óriási tévedés. Ebből fakadt a jobboldali értelmiség minden ellenkezése és ízlésbeli problémája a jelenlegi kurzussal szemben.«
Pedig G. Fodor állítása az óriási tévedés. Az elszomorító veszprémi eredmény tükrében akár végzetes tévedésnek is nevezhetjük. Nem tudom, hogy a politikai elemző milyen célból osztotta meg gondolatait a nyilvánossággal, de egy biztos, kárt okozott, zavart keltett ebben a Magyarországot, s a magyar kormányzatot folyamatosan támadó politikai miliőben, az amúgy is kishitűségben szenvedő polgári jobboldalban.
Miért hamis, miért történelmietlen GFG állítása? Egyfelől azért, mert az egész rendszerváltás lényege a több párt rendszeren alapuló parlamentáris, s polgári demokrácia megteremtése volt. Ebben vettek részt a rendszerváltó pártok, a ebben akkoriban maga Antall József és pártja, az MDF állt az élen. Az első szabadon választott miniszterelnök ezt mondta: »Én egy nemzeti elkötelezettségű, egységes Európában hívő, liberális kereszténydemokrata vagyok«. Még Debreczeni József is ezt írja Antall Józsefről: »Az ő hazaszeretete cselekvő hazaszeretet, mindenekelőtt gyakorlati tettekben nyilvánul meg. A nemzet szellemi és anyagi fölemelkedéséért vállalt szolgálatban, a nemzeti szuverenitás visszaszerzéséért munkálkodó külpolitikai aktivitásban és az államhatárokon kívül élő magyarok sorsáért érzett felelősségben.« Nem véletlenül mondta Antall József, hogy lélekben tizenöt millió magyar miniszterelnöke kíván lenni.
Másfelől félrevezető a polgári Magyarország megteremtésének tagadása azért is, mert az évek folyamán a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség egyik fő programja éppen a polgárosodás lett, a középpolgárság megerősítése. Antall József halála után hiátus keletkezett a magyar jobboldalon egy erős, polgári értékrendet valló politikus személyében. Ezt a hiátust töltötte be Orbán Viktor, aki nem egyszerűen -(igaz csak részben) vállalta Antall József szellemi örökségét, hanem megteremtette a modern magyar polgári pártok szövetségét, egy jobboldali néppártot hozott létre.”