„4. Médiafölény
Kemény meló van benne, de Magyarországon ma mindenki úgy tudja, hogy jobboldali fölény van a médiában. Pedig egy nagy szart. A tévés piac 40 százaléka az RTL-csoporté, amelyik mindig is libsi volt, aztán ott van még az ATV meg az egyéb balos kiscsatornák (Story stb.), amivel legalább a tévés piac fele balos, a híradóknál az arány kétharmadban ellenzéki. Aztán a neten az első húsz legnézettebb oldalban egyetlen jobboldali sincs – a veszprémi választáson is úgy működtek a liberális honlapok, mint Kész Zoltánék üzenőfüzetei. Kész vállalhatatlan honlapja, videói sehol sem kerültek elő, bezzeg ha ezeket a fideszes manus mondta volna, már rendkívüli ENSZ-ülés lenne az ügyben.
5. Láthatatlan Fidesz-jelölt
Némedi Lajos láthatatlan volt, kizárólag a helyi ügyekre fókuszált. Különösebben nem támadta fő ellenfelét a hülyeségeivel, a balos függetlenséggel, vagy azzal, hogy korábban fideszes volt. Viszont legalább neki volt MSZMP-s múltja. Nem jelent meg az országos médiában, még akkor sem, amikor lehetősége lett volna erre. A pasasnak még egy nyamvadt Facebook-oldala sem lelhető fel a neten, 2015-ben! Ami azért elég ciki.
+1. Jók az alapok, gyenge a felépítmény
Rekordnövekedés, rezsicsökkentés, újabb és újabb választói felhatalmazások, sorozatban a második évben érezhető reálbéremelkedés, uniós pénzeső, családtámogatások, a devizahitelesek megsegítése – mindezek az eredmények keveseket mozgatnak meg egy időközi választáson. Mivel a Fidesz azt üzente, hogy a jó kormányzáshoz nem kell kétharmad, viszont a veszprémiek úgy érezték, hogy a kétharmad túlzásokhoz vezet, ezért kiütötték ezt az eszközt a kormánypártok kezéből.”