Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Hogyan óvjuk meg az államfőt a bulvárkacsától, szabad-e személyes indulatunknak helyt adni, ha elfogy a türelmünk a kormányzati sikerek sorát elhallgató hírportálok miatt? (A válasz: igen.)
„Ezek olyan etikai kérdéseket feszegetnek, mint: hogyan óvjuk meg az államfőt a bulvárkacsától, szabad-e személyes indulatunknak helyt adni, ha elfogy a türelmünk a kormányzati sikerek sorát elhallgató hírportálok miatt? (A válasz: igen.) Bírálhatjuk-e a bíróságokat, ha a hírhamisítás fogalmát tévesen értelmezik?
(Igen, s elvárható, hogy pert indítsunk.) Szabad-e a közösségi oldalakon politizálni? (Igen, de a függetlenségnek csakis addig a határáig, ameddig nem értelmezhető a kormány bírálataként.) Félévi átlagomat csak egy négyes rontja le. Azt hittem, hogy Darák Péter az első főbíró, de már tudom, hogy a 2002-ig regnáló Solt Pált 2009-ben Baka András követte, akinek esetleges kiretusálásáról később döntenek.
A médiatechnika is érdekel. A suliban többek közt arra kerestem választ, hogyan tudnék egyszerre két olyan helyszínről is élőben jelentkezni, ahol épp adót csökkent a kormány, s érdemes-e körbeforgó kamerát vinni arra a tüntetésre, amit máshol tartanak? Természetesen lerántom a leplet az amerikai hecckampányról, a harácsolás kárát kormányunkra hárító bevásárlóközpontokról, a civiltüntetések mögött álló pártvezetőkről.”