Puzsér rendesen odavert a rendszerváltó hangulatnak: szerinte „lehetséges, hogy '26-ban nem lesz váltás”

A publicista lélekben már készíti magát arra, hogy nem lesz vége a világnak akkor sem, ha az ellenzék ismét elveszíti a választást.

A Fidesz láthatóan felismerte mostanra, hogy az ellenfél nem balról fog jönni.
„Bár a Fidesz láthatóan nem kíván egy platformra kerülni a Jobbikkal, jelen esetben ez belpolitikai szinten elkerülhetetlen. Az Európai Parlamentben más a helyzet: a Fidesz valószínűleg hatékonyabban tudja képviselni álláspontját egy néppárti frakció részeként, mint egy függetlenként jelenlévő Jobbik. Márpedig a megvalósítás képessége nem elhanyagolható kérdés, különösen, ha egy EU – USA megállapodásról beszélünk, ahol vajmi keveset számítanak a tagállami érvek és támogatottság, sokkal inkább az EP frakciók véleménye kerül előtérbe.
A Fidesz láthatóan felismerte mostanra, hogy az ellenfél nem balról fog jönni, ráadásul előnyben van a Jobbikkal szemben a megvalósíthatóság szempontjából.
A gondolatmenet tehát hatékony lehet és az okok is világosak: a Jobbik túlnőtt azon a téren, ami a kormánypárt számára elviselhető volt. Ahhoz, hogy ennek a gyengítő folyamatnak valós hatása legyen, huzamosabb ideig kell folytatnia a Fidesznek. Erre nagy esély is van a Jobbik enyhülése miatt.”