Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
Kínának elsődleges célja a régióval, mint egységgel történő együttműködés kialakítása, melyet a tagok egymással történő versengése csak gyengíthet.
„A lengyel kormányfő Ewa Kopacz a találkozó előtt négy területre helyezte a hangsúlyt Európa és Kína párbeszédében, mely útmutatóul szolgálhat a jövőre nézve. Véleménye szerint a politika; a távközlés; infrastrukturális fejlesztések, befektetések; valamint a zöld energia jelentheti az együttműködés fő területeit.
Úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy a kínai tőkének látványos gazdaságélénkítő szerepe legyen mind a régióban, mind pedig Magyarország számára, összefogásra van szükség az említett területeken. Ezáltal a jelen projekthez hasonló, több kínai beruházás valósulhatna meg, melyet hátráltat az, ha egy adott KKE ország a többivel versengve próbál Kína kedvencévé válni. Figyelembe kell venni, hogy egy kis ország, adott esetben Magyarország termelői kapacitása önmagában nem tudja fedezni a kínai felvevő piac igényeit, azonban regionális együttműködéseken keresztül, az egyéni törekvések mellett számos nagy cél megvalósítható lenne.
Kínának elsődleges célja a régióval, mint egységgel történő együttműködés kialakítása, melyet a tagok egymással történő versengése csak gyengíthet. A nagy volumenű beruházások, tervek összefogást, és megfelelő szakértelemmel rendelkező gárdát kívánnak, ahhoz, hogy a Kína–KKEO együttműködés keretén belül a Budapest- Belgrád vasútvonalának sikeressége – mint első transznacionális infrastrukturális projekt – által adott lendület ne torpanjon meg.”