Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A legfontosabb persze az, hogy az internet az egyetlen megmaradt, még úgy-ahogy független médium, amit a kormánynak nincs módja ellenőrizni.
„Mindezek alapján kezd kibontakozni, mi is lehet az internetadó célja. Az internet-szolgáltatás komoly üzlet, évről- évre stabilan több Magyarországon az internet-felhasználó, és az online forgalom. Melyik oligarcha ne szeretne ebből egy zsíros szeletet? Mondjuk, azáltal, hogy a létező, vagy újonnan alapítandó internetszolgáltatóik hirtelen mentesülnek az internetadó alól, így a piacon a legolcsóbb szolgáltatást tudják kínálni? Esetleg új, állami internetszolgáltató alapításában vesznek részt? Vagy segédkeznek abban, hogy teljes mértékben államosítsák, majd újraosszák az internet-szolgáltatást?
Egyes Fidesz-közeli vállalkozók régóta érdekeltek a távközlési piacon: a Simicska-médiabirodalom büszke tagjai a Hír tévé, a Lánchíd rádió és a Class FM. És ott van számos állami megrendelést teljesítő, online hálózatok kiépítésével is foglalkozó Synergon-cégcsoport, amely a Fidesz hátországába tartozó üzletember, az Államadósság-kezelő Központ Zrt.-t vezető Töröcskei István érdekeltsége, korábbi igazgatója pedig a Fidesz volt főtitkára, Gansberger Gyula. Alkalmas jelöltek tehát lennének erre a feladatra.
A pénzforráson kívül még miért lenne jó, ha az uralkodó üzleti-politikai kör kezébe kerülne az internet-szolgáltatás? Például azért, mert ezzel az internet ellenőrizhetővé válna. A szolgáltatók szabadon hozzáférhetnek szinte minden adathoz, ami a rendszerükön keresztülmegy, és jól tudják, kik küldik azokat. A kormány és a média viszonyát már bemutattuk, ehhez pedig még tegyük hozzá, hogy egyes fideszes köröknek eddig is csípte a szemét az internet ellenőrizhetetlensége. A napokban ismét előkerült az a felvétel, ahol több Fidesz-közeli értelmiségi azon lamentál, hogy »az interneten mindenki azt ír, amit akar, névtelenül«.”