Gyurcsány nyomdokain Orbánék

2014. szeptember 24. 09:39

Az lehet a benyomásunk, hogy a kormány vezetése most megy át azon, amiről Gyurcsány Ferenc az őszödi beszédben trágárkodott.

2014. szeptember 24. 09:39

„Óriási kormányzati irányváltást sugallnak az elmúlt napok sajtóértesülései. A hvg.hu arról írt hosszan, hogy a miniszterelnököt majd szétfeszíti a tettvágy, annyira szeretné már megkezdeni az egészségügy és az oktatás átalakítását. Ezzel párhuzamosan Varga Mihály a minap arról beszélt a Napi Gazdaság konferenciáján, hogy a növekedés fenntarthatóságához alapvető változtatásokra lesz szükség, majd a költségvetési kiadások óriási, ezermilliárdos nagyságrendű csökkentését vetítette előre.

Az lehet a benyomásunk, hogy a kormány vezetése most megy át azon, amiről Gyurcsány Ferenc az őszödi beszédben trágárkodott. Most néznek szembe azzal, hogy az elmúlt években a hatalom megtartása és bebetonozása érdekében felelőtlen intézkedések sorozatát hozták.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Egyre nagyobb az aggodalom Európában: semmi sem úgy alakul Magyarországon, mint ahogyan tervezték

Egyre nagyobb az aggodalom Európában: semmi sem úgy alakul Magyarországon, mint ahogyan tervezték
Tovább a cikkhezchevron

És most, hogy a hatalom biztosított, valamit tenni kellene, mert ahogy arra Varga Mihály célzott, a választások alatt ünnepelt gazdasági teljesítmény fenntarthatatlan. Az egykori miniszterelnök e helyzetre 2006-ban megszorítással (konvergenciaprogram) és óriási reformhévvel (államreform bizottság) reagált.

Minden jel arra utal, hogy Orbán Viktor sem tesz majd másként, legfeljebb okosabban osztja a szerepeket. Varga Mihály megszorít, Lázár János konfrontálódik, a kormányfő pedig bemondja majd a jó híreket. A túlságosan poszkommunista hangzású reform szót pedig biztosan lecserélik valami másra, hisz mégiscsak forradalom volt vagy mifene.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Győzelemre áll Orbán Brüsszelben, ráadásul a Bizottságot nem csak Ukrajna sürgeti

Győzelemre áll Orbán Brüsszelben, ráadásul a Bizottságot nem csak Ukrajna sürgeti
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich
2014. szeptember 24. 16:33
Hülyegyerek... amit írsz, abból csak az derül ki, hogy a HVG.HU-s elvtársaid lépkednek (vagy ugrabugrálnak...) azokban a "gyurcsányi nyomdokokban"...
Válasz erre
1
0
alex44
2014. szeptember 24. 16:21
Az Öszödi beszéd kapcsán csak egy kicsit játszunk el a gondolattal ,ha ezt a beszédet mondjuk az Orbán mondja el egy az egyben ezzel a narratívával, vajon akik annyira védik ezt az igazság beszédnek mondott katyvaszt, azok hogy viszonyulnának hozzá?
Válasz erre
0
0
Viz Elek
2014. szeptember 24. 16:15
Talán egyet is értenék az itt leírtakkal, ha nem sütne belőle még most is a görcsös igyekezet az öszödi beszéd védelmére! Akár hogy is van, ott arról volt szó, hogy a bünbanda vezére titkos beszédet mondott a többi rablónak, míg most legalább nem szivárgott ki egy titkos beszéd! Mindaddig amíg ezt a megmondóemberek fel nem fogják,teljesen hiteltelenek! /Egyébként pedig, az egyik 19, a másik 20-1!/
Válasz erre
0
1
kjkj945
2014. szeptember 24. 14:50
""Gyurcsány Ferenc az őszödi beszédben trágárkodott"" Nem az volt a VV Hanem ez: „Majdnem beledöglöttem, hogy másfél évig úgy kellett tenni, mintha kormányoztunk volna. Ehelyett hazudtunk reggel, éjjel, meg este.
Válasz erre
0
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!